Nikon prezentuje dwa nowe aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Model S1100pj to pierwszy na świecie aparat z wbudowanym projektorem, który można podłączyć bezpośrednio do komputera. Z kolei COOLPIX S5100 to uniwersalny aparat dysponujący zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak optyczna redukcja drgań VR, wysoka czułość ISO (do 3200) przy zachowaniu niskich szumów, udoskonalone wykrywanie ruchu i nowa kontrola pracy lampy błyskowej.

Reklama

Nikon COOLPIX S1100pj to następca docenianego i nagradzanego S1000pj – pierwszego kompaktowego aparatu cyfrowego z wbudowanym projektorem. Nowy model oferuje ciekawe sposoby prezentowania zdjęć oraz filmów, bez konieczności korzystania z małego monitora komputera czy stosowania dodatkowych urządzeń. Dzięki zwiększonej jasności obrazu do 14 lumenów, udoskonalony w S1100pj projektor pozwala na wyświetlanie obrazów o 40% jaśniejszych niż dotychczas. Aparat może być także połączony z komputerem PC lub Mac i służyć do projekcji bezpośrednio z komputera.

Dysponując rozdzielczością 14,1 megapiksela, szerokokątnym obiektywem Zoom-Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym oraz dużym monitorem dotykowym LCD o przekątnej 3 cali, COOLPIX S1100pj to jednak nie tylko gadżet, ale przede wszystkim wysokiej jakości aparat fotograficzny. Model dysponuje pięcioma funkcjami pomagającymi uniknąć rozmycia obrazu, trybem automatycznym oraz systemem inteligentnego portretu. Aparat posiada także wbudowane algorytmy cyfrowej obróbki obrazu EXPEED C2. COOLPIX S1100pj wyposażony jest w liczne funkcje retuszu nie wymagające korzystania z komputera, takie jak: efekt obiektywu rybie oko, efekt wyróżnienia jednego koloru na zdjęciu czarno-białym czy zmiękczenie tła. Dodatkowo, aby ożywić pokazy slajdów, można użyć wbudowanych podkładów muzycznych, specjalnych przejść między zdjęciami, jak również dodać jedną z wbudowanych w aparat animacji. COOLPIX S1100pj dysponuje wieloma kreatywnymi rozwiązaniami, jak funkcja malowania na ekranie dotykowym, która pozwala uzupełniać zdjęcia o komentarze i rysunki oraz funkcja dodawania notatek w trakcie podczas projekcji obrazów na ścianie.

Nikon COOLPIX S1100pj będzie dostępny w kolorze czarnym i zielonym, w cenie 1439 PLN. Na rynek trafi we wrześniu 2010.

COOLPIX S5100 to poręczny, stylowy aparat o rozdzielczości 12,2 megapiksela, który pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nawet w trudnych warunkach zdjęciowych, szczególnie w nocy. Jest to możliwe dzięki skutecznej optycznej redukcji drgań VR, ulepszonej funkcji wykrywania ruchu i kontroli pracy lampy błyskowej. COOLPIX S5100 jest w stanie sam rozpoznać, czy fotografuje się z ręki, czy też ze statywu i w zależności od tego dobrać optymalne ustawienia czułości ISO i czasu otwarcia migawki.

Ulepszona praca algorytmów obróbki obrazu EXPEED C2 ułatwia fotografowania obiektów w ruchu. Aparatem można też nagrywać filmy w jakości HD. COOLPIX S5100 wyposażony jest w zaawansowany szerokokątny obiektyw Zoom-Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym, jednak jego wykonany z metalu korpus ma tylko 21,6 mm grubości, więc z łatwością zmieści się w każdej kieszeni.

Nikon COOLPIX S5100 będzie dostępny w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim, różowym, fioletowym i srebrnym, w cenie 699 PLN. Na rynek trafi we wrześniu 2010.