TomTom Via zapewnia także użytkownikom preinstalowaną bazę kamer pomiaru prędkości (TomTom Speed Cameras). Dzięki temu kierowcy będą z wyprzedzeniem wiedzieć o zbliżaniu się do stref objętych ograniczeniem prędkości, co zapewni im bezpieczną i bezstresową podróż.

Reklama

TomTom Via jest pierwszym urządzeniem z tzw. „średniej półki cenowej”, które umożliwia kierowcom obsługę nawigacji jedynie z pomocą instrukcji głosowych. Wystarczy jedynie podać poszukiwany adres – bez potrzeby zdejmowania rąk z kierownicy i spuszczana wzroku z jezdni. TomTom Via zapewnia także zestaw głośnomówiący (Bluetooth®), który umożliwia wygodne wykonywanie połączeń przez telefon komórkowy.

Ponadto TomTom Via zapewnia kierowcom dokładny czas dotarcia do wcześniej wyznaczonego celu (ETA – Estimated Time of Arrival). Jest to możliwe dzięki unikalnej technologii inteligentnego wyznaczania tras IQ Routes™, która korzysta z milionów pomiarów autentycznych prędkości pojazdów. Teraz kierowcy, znając dokładny czas dotarcia do celu niezależnie od zmieniającej się sytuacji na wybranej trasie, mogą skupić się wyłącznie na jeździe i nie denerwować się upływającym czasem.

Nowością TomTom Via jest także zintegrowany z nawigacją, wygodny, składany uchwyt, który bez problemu mocuje się do przedniej szyby. Dzięki możliwości obracania o 180°, uchwyt pozwala kierowcom na wybranie pionowego lub poziomego położenia nawigacji.

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika oraz możliwości wyboru wielkości dotykowego wyświetlacza (11 cm lub 13 cm – 4,3” lub 5”), użytkownicy TomTom Via mogą zobaczyć więcej i podróżować wygodniej. Każda nawigacja TomTom Via zawiera także ulepszone mapy, których zakres został zwiększony o 2 miliony kilometrów. Udoskonalona została także grafika. Należy też wspomnieć o niezwykle efektywnym procesorze, który zapewni kierowcom najszybszą kalkulację pożądanej trasy. Wszystko to oferowane jest w solidnej, aluminiowej obudowie.Dzięki nowej aplikacji użytkownicy iPhone będą mieli możliwość wyboru pożądanej trasy poprzez zdjęcia, sprawiając tym samym, że ich prywatna galeria zdjęć stanie się zarazem książką adresową. Ponadto użytkownicy iPhone 4 będą mieli możliwość korzystania z jeszcze szybszego i dokładniejszego nawigowania, a także udoskonalonej grafiki map.

Podstawowe cechy aplikacji TomTom 1.5 dla iPhone:

• Nawiguj do zdjęcia (Navigate-to-photo) – użytkownicy mogą w łatwy sposób nawigować do wybranych lokalizacji znajdujących się na zdjęciach wgranych wcześniej do galerii iPhone. Lokalizacje są identyfikowane przez funkcję geo-tagingu.
• Optymalizacja dla iPhone 4 – korzystając ze wszystkich rozwiązań najnowszego systemu operacyjnego Apple iOS, aplikacja TomTom 1.5 zapewnia wysokiej jakości grafikę, dokładniejsze mapy, bardziej intuicyjne menu oraz udoskonalone pozycjonowanie aktualnego położenia. Nawet w lokalizacjach gdzie sygnał GPS jest słabszy.
• Najnowsze i najbardziej aktualne mapy – ponieważ aż 15% sieci dróg ulega zmianie na przestrzeni roku, nowa aplikacja nawigacyjna TomTom zapewnia najbardziej dokładne i aktualne mapy. Aby nawigować do wybranej lokalizacji nie jest potrzebny aktywny sygnał operatora komórkowego ani transmisja danych.

„Dzięki prawie 45 milionom kierowców korzystających regularnie z map TomTom, mamy możliwość zapewnienia wszystkim użytkownikom iPhone i iPod najbardziej inteligentnej i łatwej w obsłudze nawigacji” - powiedział Andrzej Kasprzyk, wiceprezes sprzedaży TomTom na rynkach Europy Wschodniej i Rosji. „Opieramy się na długoletnim doświadczeniu i wiedzy TomTom, aby wyjść naprzeciw wszystkim potrzebom naszych użytkowników poprzez ciągłe doskonalenie wprowadzanych innowacji a także wsparcie produktów Apple” – dodał Andrzej Kasprzyk.TomTom GO 1000 i GO 1005 są pierwszymi nawigacjami TomTom z zaawansowanymi funkcjami wyświetlacza. Umożliwiają one w łatwy sposób przybliżanie i oddalanie widoku mapy i przeglądanie menu za pomocą delikatnych dotknięć palcami. Ekran reaguje natychmiast, nawet na najlżejsze dotknięcie. Funkcja ta, w połączeniu z zaawansowanym interfejsem użytkownika, sprawia że nowa seria GO to prawdziwie interaktywne doświadczenie nawigacyjne. Dla lepszego
i bardziej przejrzystego widoku trasy, a także łatwiejszego zarządzania nawigacją, TomTom GO 1005 został wyposażony w panoramiczny, dotykowy ekran o przekątnej 13 cm (5”).

Nowa seria GO została także wyposażona w najnowszy system mocowania TomTom. Magnetyczny uchwyt Easy Click pozwala na mocowanie i zdejmowanie urządzenia nawigacyjnego w prosty i komfortowy sposób. Wystarczy zbliżyć urządzenie GO do stacji dokującej i zostaje ono podłączone, tak aby kierowca mógł rozpocząć swoją podróż jeszcze szybciej i wygodniej.

TomTom GO 1000 zapewnia także użytkownikom preinstalowaną bazę foto radarów (TomTom Speed Cameras), także tych zgłoszonych przez innych użytkowników nawigacji TomTom. Dzięki temu kierowcy będą z wyprzedzeniem wiedzieć o zbliżaniu się do stref objętych ograniczeniem prędkości, co zapewni im bezpieczną i bezstresową podróż.

Ponadto, dzięki wydajnemu i szybkiemu procesorowi, kierowcy będą mogli cieszyć się błyskawiczną kalkulacją nowych tras, w tym technologii inteligentnego wyznaczania tras IQ Routes™, która wskaże dokładny czas podróży i dotarcia do wyznaczonego celu, na podstawie autentycznych pomiarów prędkości zebranych od milionów kierowców. Dodatkowo, każde urządzenie najnowszej serii GO, zapewnia rozbudowaną o nową grafikę i poszerzoną o dwa miliony kilometrów mapę 45 państw Europy. Dzięki rozszerzonej bazie Użytecznych Miejsc (POI), zawierającej np. numery telefonów do firm oraz godziny ich pracy, kierowcy będą mieć pełny zakres lokalnych informacji niezależnie od miejsca, w których aktualnie się znajdują.