Koniec z trenowaniem kciuków. Teraz, kto nie jest wygimnastykowany, ten sobie nie pogra. Nowa przystawka do konsoli Xbox 360, którą Microsoft oficjalnie przedstawił w Polsce, reaguje bowiem na ruchy naszego ciała. Jak to działa? Wewnątrz specjalnego czujnika znajduje się rozbudowany mechanizm złożony z kamery, mikrofonu, przestrzennego sensora ruchu, a także procesora przeliczającego wszystkie dane.

Reklama

W przeciwieństwie do zwykłych kamer, nowy sensor potrafi śledzić ruchy gracza w pełnym środowisku 3D, a także reagować na zmiany kierunku ruchu. Technologia potrafi śledzić 48 punktów umiejscowionych na całym ciele gracza, dzieki, czemu potrafi wiernie przenosić jego ruchy w wirtualne środowisko.

Microsoft przygotował do kontrolera specjalne gry, które wykorzystują rewelacyjne rozwiązania. Do wyboru mamy sportowe zmagania, gdzie trzeba biegać przed telewizorem, czy też wykonywać dokładnie takie ruchy, jak siatkarze. Jeśli to nam się znudzi, to do naszej dyspozycji jest program, który zadba o naszą kondycję fizyczną. Konsola nauczy nas też tańczyć w rytm najgorętszych przebojów roku.

Trzeba przyznać, że ten sposób rozgrywki wymaga kondycji. Po kilku minutach tańca w rytm utworów Lady GaGi człowiek jest wykończony, tak, jakby skakał na prawdziwym parkiecie.

"Byłam przeciwniczką gier komputerowych. Odkąd poznałam Kinecta, zmieniłam zdanie. Gry pomagają zintegrować rodzinę. Do tego sprawiają, dzieci, które grają muszą się ruszać" - tłumaczy piosenkarka Justyna Steczkowska, która została polskim ambasadorem Kinecta.

Gry mogą się wydawać zbyt proste i nudne dla graczy, którzy uwielbiają mordować potwory i ratować świat. To się jednak zmieni. "W przygotowaniu mamy normalne gry, w których da się wykorzystywać sterowanie ciałem" - mówi dziennikowi.pl Dominik Dubicki, szef działu Entertainment and Devices w polskim oddziale Microsoftu. Kinecta można będzie kupić już w listopadzie. Będzie działał z każdym modelem Xboxa360 dostępnego w Polsce.

To nie była jedyna nowość, którą przedstawił Microsoft. Oprócz oficjalnej premiery gry "Fable 3", przygotowanej przez legendarnego Petera Molyneaux, koncern z Redmond oficjalnie zapowiedział premierę polskiej wersji usługi Xbox Live, która pozwala grać z ludźmi z całego świata.

Dominik Dubicki potwierdził, że ci, którzy korzystali nielegalnie z usługi, wpisując jako adres domowy dowolne miejsce z kraju, gdzie Xbox Live działał, będą mogli przenieść swe konta do Polski i nie stracić osiągnięć. Do tego, by przyciągnąć graczy do sieci, Microsoft wprowadzi w Polsce nowość - granie z gwiazdami. Będzie można zmierzyć się z celebrytami w wirtualnym świecie. Jako pierwszy w usłudze wystąpi Jakub Błaszczykowski.