Kingston wprowadza na rynek nową generację dysków półprzewodnikowych SSDNow V+100. Produkty z tej linii powinny szczególnie zainteresować przedsiębiorstwa szukające sposobów na zmodernizowanie i optymalne wykorzystanie możliwości używanych komputerów. Dyski V+100 są o 25 proc. bardziej wydajne od poprzedniej generacji SSDNow. Najważniejszą różnicą jest zdecydowane podniesienie szybkości transferu danych. Dodatkowo wprowadzono model o pojemności 96 GB, rozszerzając tym samym ofertę dla odbiorców korporacyjnych.

Reklama

„Dyski SSDNow firmy Kingston zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek konsumencki i korporacyjny. Zauważyliśmy jednak, że wielu użytkowników z radością powitałoby produkt o pojemności większej niż 64 GB, ale cenowo bardziej atrakcyjny niż SSD 128 GB – powiedział Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. – Stąd pomysł na stworzenie dysku V+100 o pojemności 96 GB.”

Nowa generacja SSDNow V+100 zawiera udoskonaloną funkcję garbage collection. Usuwa ona niepotrzebne dane z dysku, utrzymując na stałym poziomie jego wysoką wydajność. Co ważne, garbage collection działa niezależnie od systemu operacyjnego. Oznacza to, że funkcja ta spełnia swoje zadanie bez względu na to czy działamy w systemie, który wspiera technologię TRIM (np. Windows® 7), czy też w starszych wersjach, takich jak Windows Vista® lub XP.

Dyski V+100 w standardowej obudowie 2,5” są dostępne w wersjach o pojemności: 64 GB, 96 GB, 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. Kingston stworzył także specjalny kalkulator Zwrotu z Inwestycji SSDNow, którego zadaniem jest uświadomienie decydentom w działach IT, że wymiana HDD na SSD zapewnia nie tylko wzrost wydajności komputerów, ale także wręcz natychmiastowy zwrot z inwestycji.