Creative ZiiO to pierwszy na świecie tablet z ekranem dotykowym  i kodekiem audio apt-X. Urządzenia oparte jest na systemie operacyjnym Android i oferuje najlepszej jakości dźwięk spośród dostępnych na rynku urządzeń konkurencyjnych
z systemem Android™. Innym atutem tabletu Creative ZiiO jest łatwy i wygodny sposób łączenia przez Bluetooth z szeroką gamą głośników i słuchawek Creative oraz wszystkimi innymi urządzeniami obsługującymi tę technologię. Wysoka jakość bezprzewodowego dźwięku jest efektem zastosowania aplikacji Pure Android Audio oraz kodeka apt-X.

ZiiO Pure Wireless Entertainment jest łatwy w obsłudze oraz podobnie jak inne tablety umożliwia sprawdzenie poczty, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy granie. Urządzenie można także podłączyć do większego ekranu przez przewód HD. Użytkownicy mogą również pobierać aplikacje z Internetu i witryny ziiStore; ponieważ tablet wykorzystuje system operacyjny Android, pozwala instalować dowolne z dziesiątek tysięcy aplikacji dostępnych w sieci za darmo.

Creative ZiiO to pierwszy model wykorzystujący opracowany wewnętrznie przez firmę Creative procesor Zii ZMS-08, który zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniał wysoką wydajność przetwarzania multimediów, wymaganą w urządzeniach nowej generacji.

Cena? Za tablet z 10" ekranem trzeba będzie zapłacić 300 euro, a za 7" - 249 euro. Urządzenie trafi do sprzedaży w grudniu.