– To będzie główne pole rywalizacji na tym rynku przez nadchodzące 5 – 10 lat – zapowiedział podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas Paul Jacobs, prezes jednego z największych producentów mikroprocesorów na świecie – Qualcommu.

Reklama

Aby zdobyć nową technologię, Qualcomm ogłosił przejęcie za 3,1 mld dolarów koncernu Atheros Communications, który w ostatnich latach wyspecjalizował się w rozwoju internetowych połączeń bezprzewodowych takich jak WiFi i Bluetooth.

Rozwój procesorów nowej generacji zapowiedzieli w Las Vegas również szefowie Intelu, Marvell Technology, Mips Technologies oraz ARM Holdings. Aby zdobyć dostęp do technologii wykorzystywanych w internecie bezprzewodowym, Intel latem przejął za 1,4 mld dolarów koncern Infineon Technologies, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Południowokoreański LG Electronics zapowiedział natomiast, że samodzielnie opracuje procesory, które będzie można wykorzystać nie tylko w komputerach, lecz także w telewizorach najnowszej generacji i odtwarzaczach Blu-ray.