Firma Creative Technology Ltd. przedstawia zestaw słuchawkowy Sound Blaster Tactic3D™ Omega. Jest to pierwszy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla graczy, który obsługuje konsole PS3 i Xbox 360 oraz komputery Mac i PC. Dzięki zastosowanej technologii,, Creative Sound Blaster Tactic3D Omega nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów, aby bezprzewodowo współpracować z konsolami do gier. Słuchawki umożliwiają sterowanie głośnością, wyciszaniem i podłączeniem do urządzenia. Technologia bezprzewodowa firmy Creative zapobiega zakłóceniom, które występują w innych zestawach słuchawkowych, i dostarcza dźwięk z bardzo niskimi opóźnieniami, co jest szczególnie istotne w przypadku profesjonalnych rozgrywek.

Reklama

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla graczy Creative Sound Blaster Tactic3D Omega zapewnia wysoką jakość dźwięku, łącząc technologię audio firmy Creative z potężnymi, 50-milimetrowymi głośnikami FullSpectrum™. Zestaw zapewnia wrażenie przestrzenności dźwięku w grach video nowej generacji. Dodatkowo posiada odłączany mikrofon z funkcją tłumienia szumów. Zestaw prezentowany jest na trwających właśnie targach 2011 Consumer Electronics Show.

Kluczowe cechy bezprzewodowego zestawu słuchawkowego dla graczy Creative Sound Blaster Tactic3D Omega to zgodność z konsolami PS3 i Xbox 360 oraz komputerami Mac i PC, 50-milimetrowe, strojone głośniki FullSpectrum oferujące doskonałe brzmienie, niezależne sterowanie głośnością głosu i dźwięku gry bezpośrednio na nausznikach. Zestaw wyposażony jest też w stację bazową z wejściem liniowym, które pozwala używać zestawu słuchawkowego w połączeniu z urządzeniami do strumieniowej transmisji mediów, telewizorami i odtwarzaczami MP3

Jeśli jednak podłączymy Omegę do komputera, to dostajemy nowe funkcje, niedostępne na konsolach i telewizorach - technologięTHX TruStudio Pro Crystalizer™, która koryguje dźwięk w czasie rzeczywistym, wzbogacając wrażenia słuchowe poprzez przywracanie niskich i wysokich częstotliwości traconych w procesie kompresji, do tego TruStudio Pro Surround Audio zapewnia przestrzenny dźwięk i Pro Smart Volume™ rozwiązuje problem nagłych zmian głośności dźwięku w grach, automatycznie i nieprzerwanie mierząc głośność oraz inteligentnie stosując wzmocnienie lub tłumienie w celu skompensowania zmian.

Niestety za te funkcje trzeba słono zapłacić. Gdy zestaw trafi w kwietniu na półki, trzeba będzie za niego zapłacić aż 749 złotych.