PX660 to atramentowa drukarka fotograficzna, z wbudowaną funkcją kopiowania dokumentów. Potrafi ona drukować dokumenty bezpośrednio z karty pamięci, czy urządzenia USB, bez konieczności włączania komputera. Urządzenie wykorzystuje sześciokolorowe tusze, co zdaniem inżynierów Epsona sprawia, że zdjęcia wyglądają dużo lepiej niż stworzone w drukarkach, które mają tylko cztery zasobniki.

Reklama

Pierwsze wrażenia? Obudowa to błyszczący, czarny plastik, na którym jednak bardzo łatwo zostają odciski palców. Do tego dotykowy panel sterowania - wygląda ładnie i nie zajmuje dużo miejsca.

Sterowanie bez użycia komputera? Teoretycznie proste - pojawiają się jednak pewne problemy. Przede wszystkim monitor, na którym można obejrzeć miniaturkę drukowanego zdjęcia mógłby być trochę lepszej jakości. Nie ma też problemów z przełączeniem drukarki na kopiowanie, czy ustaleniem liczby odbitek. Menu, co ważne, jest po polsku.

Jak działa sprzęt po podłączeniem do komputera? Dostajemy oprogramowanie Epsona, które pomoże nam wybrać zdjęcia do druku, pokaże stan pojemników z tuszem, czy pomoże przeczyścić głowicę. PX660 może też drukować etykiety bezpośrednio na płytach CD.

Jakość druku - bardzo dobra. Zdjęcia wyglądają tak jak z fotolabu, a czas drukowania też jest, jak na atramentówkę, bardzo dobry (odbitka 10x15 potrzebuje na wydrukowanie się około 13 sekund). Oczywiście wszystko zależy od jakości papieru fotograficznego.

Niestety urządzenie ma też swoje wady - po pierwsze, jak każda atramentówka, także i PX660 jest koszmarnie drogi w utrzymaniu. Komplet sześciu pojemniczków z tuszem, to wydatek ponad 300 złotych (a sama drukarka kosztuje 400 zł). Do tego, za co warto piętnować każdego producenta drukarek, brakuje kabla USB. Przy zakupie sprzętu za kilkaset złotych Epson mógłby dołożyć przewód warty kilka złotych. Oszczędza to potem czasu poświęconego na bieganie po sklepach.

Nieprzemyślane jest też położenie portu kabla łączącego gadżet z komputerem - jet on tak głęboko ukryty we wnętrzu, że bez instrukcji nie znajdziemy miejsca podłączenia. Do tego, kabel musi być równo ułożony, inaczej dostajemy komunikat, że "pokrywa skanera nie została zamknięta" i możemy zapomnieć o drukowaniu.

Dla jest ta drukarka? Dla tych, którzy masowo nie drukują zdjęć (inaczej koszty druku będą potwornie wysokie), tylko potrzebują domowego fotolabu od czasu do czasu. To także przydatne urządzenie do małego, domowego biura - jako, że w komplecie jest też ksero. PX660 to bardzo dobry sprzęt do normalnego użytkowania, bo charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wydruku i nie trzeba na nią wydawać fortuny.