Supernowoczesny Dreamliner wylądował na Okęciu!

| Aktualizacja:

Najnowocześniejszy pasażerski samolot świata Boeing 787 Dreamliner wylądował w piątek na warszawskim lotnisku Chopina. To pierwszy rejs Dreamlinera do Polski. Samolot w kwietniu 2012 r. ma trafić do PLL LOT.

wróć do artykułu
  • ~lotKA
    (2011-06-24 11:10)
    I co z tego???

    Czy znow jest wolny dzien od pracy??
  • ~observ
    (2011-06-24 11:13)
    Pawlak i Wunderlich (czy jak mu tam) prezentowali się niczym afrykańskie kacyki przy tym amerykańskim świecidełku. Trochę ogłady panowie na stanowiskach.
  • ~spostrzegawczy
    (2011-06-24 11:38)
    A gdzie Matka Chrzesna Bufetowa? A gdzie Kościół? To jest żenujące powitanie.
  • ~Kwękol
    (2011-06-24 12:44)
    szkoda, że samoloty stają się coraz brzydsze.
  • ~Gdzie ten orzeł?
    (2011-06-24 13:02)
    Tak ląduje orzeł!?


    Przepraszam, ale Małysz zakończył już swoją karierę, więc gdzie ten orzeł?
  • ~E tam
    (2011-06-24 13:13)
    Mogliby przysłać jakiś luksusowy bombowiec, byłoby ciekawiej.
  • ~Marek
    (2011-06-24 13:21)
    Jesteśmy w Unii Europejskiej i stamtąd dostajemy ogromne fundusze rozwojowe za darmo.Powinniśmy więc kupować w Unii ,nie USA.Zwłaszcza tak duże i drogie towary.
  • ~re Marek
    (2011-06-24 13:36)
    Marek2011-06-24 13:21
    Jesteśmy w Unii Europejskiej i stamtąd dostajemy ogromne fundusze rozwojowe za darmo.Powinniśmy więc kupować w Unii ,nie USA.Zwłaszcza tak duże i drogie towary.

    Samoloty z USA rzadziej spadają niż te z Europy, wiec chyba warto inwestować w tej dziedzinie w doświadczenie, a nie patriotyzm lokalny. Ponadto jeżeli posiadany sprzęt jest z jednej firmy, to oszczędza się na szkoleniu, bo samoloty tego samego producenta są podobne w obsłudze, mimo pewnych różnic.
  • ~Z pewną nieśmiałością
    (2011-06-24 13:50)
    Ten samolot jest w części innowacyjny, a innowacje wiążą się z pewną dozą niepewności co do prawidłowości działania i wytrzymałości konstrukcji.
  • ~re ~re Marek
    (2011-06-24 14:08)
    ~re Marek2011-06-24 13:36
    Marek2011-06-24 13:21
    Jesteśmy w Unii Europejskiej i stamtąd dostajemy ogromne fundusze rozwojowe za darmo.Powinniśmy więc kupować w Unii ,nie USA.Zwłaszcza tak duże i drogie towary.

    Należy jeszcze wziąć po uwagę ten aspekt, iż samoloty z USA obsługiwane przez polskich pilotów mogą stanowić w Europie niebawem mniejszość, zatem piloci z polski będą mieli trudności w znalezieniu lepiej płatnej pracy w tej branży w bratniej Europie, więc i nie porzucą tej roboty w LOT po przeszkoleniu.
  • ~...
    (2011-06-24 14:43)
    Orzeł ? Chyba spasiona wrona :P
  • ~piotrek
    (2011-06-24 15:20)
    Kupilismy najdrozsze mysliwce (gdzie one sa?), teraz kupujemy jeden z drozszych samolotow na swiecie. Nie wiem czy najdrozszy, ale na pewno z najwyzszej polki cenowej. Ale za to °najnowoczesniejszy°. Pytanie tylko jak dlugo? Zebu nie bylo tak, ze Amerykanie za rok wybuduja samolot, przy ktorym dreamliner, bedzie niczym stara, zdechla wrona. Hehehehe.
  • ~stanczyk zatroskany
    (2011-06-24 15:45)
    jak juz dostaniemy Dreamlinery "sie sprywatyzuje LOT za friko"
    jak juz dostaniemy Pendolino "sie sprywatyzuje PKP za friko"

    ...i tak jestesmy dymani od lat.
  • ~orzel
    (2011-06-24 15:51)
    daleko mu jeszcze do orla propaganda
  • ~WC
    (2011-06-24 16:09)
    To drobiazg dla naszych szpeców od lądowania we mgle. Pewnie dlatego zamówiono od razu większą ilość tego sprzętu.
  • ~orzel
    (2011-06-24 16:16)
    dziki kraj wiadomo dlaczego wszyscy z nas sie smieja zamiast kupowac sprzet europejski kupuja tandete za oceanu
  • ~Bocart
    (2011-06-26 11:28)
    Przyklad glupoty i tepoty polskich rzadow ! Polska nalezy do Unii od ktorej dostaje pieniadze ZA KTORE KUPUJE POZNIEJ SPRZET AMERYKANSKI !!!
    JAK CHCECIE ZEBY INNE NARODY MIALY SZACUNEK DO POLSKI ??
    Pozatym w czasie salonu w Paryzu Airbus sprzedal 4 RAZY WIECEJ SAMOLOTOW NIZ BOEING !! Przyklad Malesian Airlines zamowil 200 samolotow Airbus 320 Neo, IndiGO : 120 ! Swiadczy to o wyzszosci europejskiej technologii nad amerykanska !
  • ~Question
    (2011-06-26 11:42)
    Airbus w czasie salonu w Paryzu sprzedal 900 samolotow a Boeing 245 !! Jaki wniosek nalezy wyciagnac z tej sytuacji ?