Firma NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty najszybszego procesora graficznego dla komputerów przenośnych – NVIDIA® GeForce® GTX 580M. Dostępny od dziś w notebookach Alienware M18x, GTX 580M wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności komputerów przenośnych w grach. Układ montowany będzie również wkrótce w laptopach Alienware M17x, które wyposażone będą również w technologię NVIDIA Optimus™.

Reklama

Pierwszy notebook wyposażony w GeForce GTX 580M, Alienware M18x, dostępny jest również w wersji z dwoma układami GTX 580M działającymi w trybie SLI®, dzięki czemu wydajność graficzna systemu jest niemal dwukrotnie wyższa. Alienware M17x będzie z kolei wyposażony w procesor GeForce GTX 580M oraz technologię NVIDIA Optimus™, dzięki czemu podczas wykonywania zadań nieobciążających karty graficznej, jak np. przeglądanie Internetu, czas pracy akumulatora sięga nawet 5 godzin. Z drugiej zaś strony, GTX 580M pozwala na osiągnięcie 100 klatek na sekundę w grze Call of Duty: Black Ops.

"Gracze, co zrozumiałe, chcą się cieszyć rozgrywką w swoich ulubionych grach w możliwie najlepszej jakości", mówi Eddy Goyanes, product marketing manager w firmie Alienware. "Staramy się dostarczać produkty, które na to pozwalają. Dzięki premierze GeForce GTX 580M w Alienware M17x oraz możliwości zakupu M18x z dwiema kartami w trybie SLI nasza misja dostarczania najlepszych laptopów dla graczy może być kontynuowana".

GeForce GTX 580M są najszybszymi na rynku procesorami graficznymi dla komputerów przenośnych, obsługującymi DirectX 11 i oferującymi wydajność w teselacji do 6 razy wyższą niż jakikolwiek inny układ graficzny dla notebooków.[ii] Dodatkowo oferują nawet do 20 proc. lepszy stosunek wydajności do zużycia energii niż poprzednia generacja GPU. NVIDIA wprowadza jednocześnie układ GeForce GTX 570M, oferujący wydajność do 20 proc. wyższą od swojego poprzednika