Firma Research In Motion (RIM) ogłosiła dziś premierę trzech nowych smartfonów BlackBerry® wyposażonych w system operacyjny BlackBerry 7. Nowe smartfony BlackBerry® Curve™ 9350, BlackBerry® Curve™ 9360 i BlackBerry Curve™ 9370 to ekscytujące uzupełnienie popularnej serii BlackBerry Curve. Te nowe modele zostały zaprojektowane dla dużego i ważnego segmentu globalnego rynku telefonów komórkowych, gdzie klienci chcą zastąpić swoje aktualne telefony lub smartfony BlackBerry Curve przystępnymi cenowo, łatwymi w obsłudze, w pełni funkcjonalnymi i zsynchronizowanymi z mediami społecznościowymi smartfonami.

Nowe smartfony BlackBerry Curve są smukłe, stylowe i po prostu piękne. Są ergonomicznie wykonane, z wygodną klawiaturą do szybkiego, dokładnego pisania, oraz z optycznym trackpadem do łatwej nawigacji jedną ręką. Nowe smartfony posiadają wsparcie dla GPS i Wi-Fi®, podobnie jak aparat 5 MPix z lampą błyskową i funkcją nagrywania filmików, dzięki którym uchwycone wspomnienia można bezzwłocznie udostępniać w serwisach społecznościowych. Wejścia micro SD / SDHC obsługują karty pamięci do 32 GB, gdzie można przechowywać dodatkowe dane.

Oprócz nowego systemu operacyjnego BlackBerry 7, nowe smartfony BlackBerry Curve wyposażone są w szereg zaawansowanych udogodnień sprzętowych, w tym ulepszone procesory, wyświetlacze oraz pamięć. Obsługują one również NFC (Near Field Communications), nową technologię, która daje szereg możliwości, w tym możliwość parowania akcesoriów lub odczytywania znaczników SmartPoster poprzez proste dotknięcie smartfonem.

BlackBerry 7 jest wyposażony w przeglądarkę BlackBerry nowej generacji, która łączy w sobie zdecydowanie ulepszoną wydajność zaawansowanego silnika przeglądarki WebKit z ulepszeniami sprzętu w nowych smartfonach BlackBerry Curve. To połączenie umożliwia znacznie szybsze, bardziej płynne przeglądanie Internetu. Dodatkowe ulepszenia tej przeglądarki to między innymi płynność nawigacji i zoptymalizowana wydajność HTML5, dająca niezapomniane doświadczenia z grania i oglądania filmów.

BlackBerry 7 OS zawiera również szereg innych fabrycznie wgranych aplikacji i zintegrowanych funkcji zwiększających produktywność. Wersja Premium aplikacji Documents To Go jest udostępniona za darmo, oferując użytkownikom zaawansowane funkcje edycji dokumentów, jak również przeglądanie plików PDF. Usługa BlackBerry® Protect jest również zainstalowana fabrycznie, oferując klientom poczucie spokoju, że dane osobowe są archiwizowane i zabezpieczone w chmurze. Z BlackBerry Protect, użytkownicy mogą zlokalizować swoje zagubione smartfony BlackBerry za pomocą GPS lub zdalnie włączyć dzwonek, który pomoże w odnalezieniu smartfona jeśli znajduje się on w pobliżu.

BlackBerry® Balance jest zintegrowane z BlackBerry 7, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystywać potencjał BlackBerry zarówno do pracy jak i do celów prywatnych, bez narażania działu IT na stosowanie zaawansowanych zabezpieczeń i kontroli. Popularna, uniwersalna funkcja wyszukiwania została również wzbogacona o obsługę wyszukiwania aktywowanego głosem, dzięki czemu użytkownicy mogą po prostu głosowo rozpocząć poszukiwanie informacji w urządzeniu lub w sieci.

Smartfony BlackBerry Curve nowej generacji zapewniają najwyższej jakości mobilną komunikację oraz wygodę w korzystaniu z mediów społecznościowych dostarczając komplet funkcjonalności telefonu, poczty email, wiadomości oraz aplikacji społecznościowych, zapewniając użytkownikom łączność i efektywność przez cały dzień.

Najnowsza wersja BBM™ (BlackBerry® Messenger) jest fabrycznie wgrana, a teraz jej funkcjonalność jest rozszerzona poprzez wykorzystanie funkcji BBM w innych aplikacjach, takich jak Foursquare, pozwalając użytkownikom na łatwą interakcję ze sobą z poziomu zsynchronizowanej aplikacji (patrz oddzielny komunikat z dnia 28 lipca 2011 r.).

Zaktualizowana aplikacja Social Feeds (2.0) została rozszerzona o możliwość pobierania aktualizacji z mediów, podcastów i ulubionych stron w jednym widoku. Nowa aplikacja Facebook® dla smartfonów BlackBerry (2.0) wprowadza nowe funkcje, takie jak chat czy integracja z BBM, ułatwiając użytkownikom łączenie się ze znajomymi z Facebooka w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem powiadomień push. Twitter dla smartfonów BlackBerry także dostarcza szeroką gamę funkcjonalności, w tym korzystanie z powiadomień Push w czasie rzeczywistym i integrację z Social Feeds.

Smartfony BlackBerry Curve 9350, 9360 i 9370 będą dostępne u operatorów w Kanadzie w tym miesiącu, natomiast inni operatorzy na całym świecie rozpoczną oferowanie nowych modeli Curve od września. Daty dostępności i ceny konkretnych urządzeń od danych operatorów zostaną ogłoszone przez partnerów firmy RIM.