Po niekwestionowanym sukcesie na targach IFA 2011, o którym świadczyło ogromne zainteresowanie odwiedzających hale LG, koreański producent ogłosił, że pierwszy na świecie silnik do konwersji gier z technologii 2D do 3D, będzie dostępny do pobrania dla użytkowników LG Swift 3D w październiku. Polscy pasjonaci gamingu będą mogli cieszyć się technologią 3D w drugiej połowie miesiąca.

Reklama

Oparty na technologii OpenGL konwerter gier 3D otworzy kolejne furtki do świata trójwymiarowych treści dla graczy na całym świecie. Użytkownicy smartfonów będą mogli cieszyć się z efektu 3D w grach pobranych uprzednio w formacie 2D. W równie prosty sposób, za pomocą jednego klawisza, będą mogli w dowolnym czasie powrócić do trybu 2D sprzed konwersji.

Zaraz po instalacji, użytkownicy mogą cieszyć się grami przygotowanymi dla dwuwymiarowych ekranów w technologii 3D aktywując aplikację 3D Game Converter. Jedyny warunek – gra musi być oparta na silniku Open GL. Użytkownicy mogą także samodzielnie regulować głębię 3D i ustawienia obrazu – aby uzyskać jak najlepszy efekt. Zmiana trybu z 3D na 2D jest tak prosta jak pstryknięcie palcem – wystarczy w dowolnym momencie użyć przycisku 3D Hot Key.