W AwiPost nie ma kolejek do okienka, zamkniętych stanowisk obsługi klienta, czy niejasnych procedur. Dzięki systemowi AwiPost wysyłki pocztowe, korespondencję z administracją, sądami i innymi urzędami państwowymi można realizować przez internet. Wysyłka odbywa się na tej samej zasadzie jak w przypadku poczty e-mail i tak samo szybko jest dostarczana.

Reklama

AwiPost zapewnia wysyłkę listów - poleconych z potwierdzeniem odbioru oraz zwykłych - bez konieczności wychodzenia z biura lub domu. Wystarczy komputer, dostęp do internetu i zarejestrowane konto w systemie AwiPost. W przypadku przesyłek poleconych, za każdym razem użytkownik otrzymuje prawnie ważne elektroniczne potwierdzenie nadania i odbioru.

AwiPost to usługa kierowana do osób fizycznych, przedsiębiorców i wszystkich rodzajów spółek, instytucji oraz urzędów. >>> Załóż konto Awipost

Wiadomości wysyłane za pomocą AwiPost mogą być podpisywane kwalifikowanym podpisem elektronicznym uznawanym przez banki, instytucje i wszystkie urzędy oraz sądy.

Usługa jest kierowana dla Klientów potrzebujących oznaczenia daty wpływu lub utworzenia dokumentów a także ich zabezpieczenia przed sfałszowanie i zawirusowaniem, oraz zapewnia bezpieczeństwa podczas internetowej wymiany danych.

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu

Do Państwa dyspozycji pozostawiamy w pełni automatyczny i samoobsługowy serwis dostępny z każdego miejsca na ziemi w którym dostępna jest sieć internet.

Dla Państwa pozostawiamy Konsultantów pracujących w serwisie infolinii którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i wytłumaczą niejasności.

Z usług AwiPost klienci indywidualni i firmy mogą korzystać w ten sam sposób w jaki do tej pory korzystali z tradycyjnych e-maili z tą różnicą, że AwiPost to gwarancja dostarczenia wiadomości, prawnie ważnego potwierdzenia odbioru czy nadania i wartość dowodowa przed kontrahentami, sądami i administracją.

AwiPostzostał stworzony dla tych, którzy nie lubią spędzać czasu w kolejce do tradycyjnego okienka pocztowego albo oczekiwać na listonosza lub kuriera z przesyłką

AwiPost to usługa dla tych którzy wykorzystują swój cenny czas efektywnie

AwiPost jest tani i pozwala na duże oszczędności

AwiPost dostępny bez względu na porę roku, deszcz, śnieg czy wiatrReklama
Inne

Prawo o podpisie elektronicznym

AwiPost jest usługą, która działa w oparciu o ustawowe zapisy dotyczące wykorzystania kwalifikowanego podpisu elektronicznego zdefiniowane w ustawie RP z 18 września 2001 roku o podpisie elektronicznym (Dz. U. z 2001 r. Nr 130, poz. 1450 z późn. zm). Zgodnie z art. 3 pkt 1 ustawy podpis elektroniczny stanowi dane w postaci elektronicznej i służy do identyfikacji osoby składającej podpis w wersji elektronicznej i przez to potwierdza ważność dokumentów i danych złożonych oraz podpisanych powyższym podpisem.

Wszelkie podpisane w ten sposób dokumenty są równorzędne z tymi opatrzonymi podpisem własnoręcznym. Podpis elektroniczny może być przyporządkowany tylko do jednej osoby i składany jedynie z użyciem narzędzi i urządzeń posiadających specjalne certyfikaty ważności. Podpis elektroniczny jest kodowany w sposób, który uniemożliwia zatarcie jakichkolwiek informacji i wykorzystanie go jedynie w części.

Skutki prawne, jakie niesie za sobą składanie podpisów w ten sposób, są określone w art. 78 § 2 kodeksu cywilnego. Podpis elektroniczny, jaki stosuje AwiPost, może spełniać wiele funkcji w codziennym obrocie prawnym i gospodarczym. Należą do nich między innymi funkcje:

• identyfikacyjna

• dowodowa

• kontraktowa

Kwestie podpisu elektronicznego są regulowane również przez dyrektywy wspólnotowe Unii Europejskiej.

>>> Załóż konto AwipostInne

Nie potrzeba specjalnego oprogramowania

Dowodem dostarczenia przesyłki poleconej jest wymóg podpisania przez odbiorcę potwierdzenia doręczenia, które zostaje przesłane na konto nadawcy. Dodatkowo elektroniczne potwierdzenie doręczenia zostanie przez system opatrzone kwalifikowanym znacznikiem czasu, który wywołuje w szczególności skutki daty prawnej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego (ustawa o podpisie elektronicznym - art. 7. ust. 2.), czyli jest to potwierdzenie respektowane prawem przez instytucje, sądy, urzędy.

AwiPost oferuje swoim klientom korzystanie z kwalifikowanego znacznika czasu. Usługa ta może być używana przy takich czynnościach wymagających oznaczenia daty wpływu lub nadania jak:

• różnego typu podania i wnioski przesyłane do kontrahentów czy jednostek administracji

• podpisywanie umów z bankami i ubezpieczycielami

• dokumenty fiskalne pojawiające się przy prowadzonej działalności jak np. faktury VAT.

AwiPost nie wymaga od użytkowników posiadania specjalnego oprogramowania. Usługa ta jest dostępna od zaraz w internetowym systemie firmy. >>> Załóż konto Awipost

Usługa jest kierowana dla klientów potrzebujących oznaczenia daty wpływu lub utworzenia dokumentów, a także ich zabezpieczenia przed sfałszowaniem i zawirusowaniem, oraz zapewnienia bezpieczeństwa podczas internetowej wymiany danych.