Pierwowzorem "Charlie Brown Christmas" była bajka, popularna w latach 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Choć teoretycznie aplikacja skierowana jest do dorosłych użytkowników, to dzięki przepięknej grafice podbiła tez serca najmłodszych. Aplikacja kosztuje 4,99 dolarów i można z niej korzystać na iPhonie i iPadzie.

Reklama

Na miejscu drugim znalazła się aplikacja "The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore". W tym wypadku krótkometrażowy film Morrisa Lessmora przerobiono na aplikację będącą po części animacją, po części narracją, a po części grą. Opowiada ona historię człowieka, który porwany przez nawałnicę nagle znajduje się w krainie zamieszkanej przez przyjazne książki. "The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore" przeznaczona jest na iPada i kosztuje 2,99 dol.

Pozycję trzecią zajęła "Tocka Robot Lab". To bardzo prosta w obsłudze, zapewniająca świetną rozrywkę aplikacja. Jest to wirtualna platforma, przy pomocy której można zbudować własnego robota, a następnie bawić się nim w różnych grach interakcyjnych. Aplikacja dostępna jest na iPhona i iPada i kosztuje zaledwie 0.69 dol.