Według dziennikarzy serwisu "DigiTimes" już 26 stycznia 2012 roku na targach MacWorld zaprezentowane zostaną dwa nowe produkty Apple. Swą premierę mają tam mieć iPad 3 i nowa, mniejsza wersja iPada.

Reklama

iPad 3 ma posiadać baterię o pojemności 14 tys. mAh, czyli ponad dwukrotnie więcej, niż jego poprzednik. Jak twierdzą dziennikarze "DigiTimes" nowa wersja iPada wyposażona zostanie również w czterordzeniowy procesor Apple A6. Jego wprowadzanie wydaje się konieczne, skoro firma zamierza zastosować ekran Retina o rozdzielczości 1,536 x 2,047 pikseli. Rozmiar wyświetlacza ma pozostać niezmieniony i wynosić 9,7 cala. Ponadto w iPadzie 3 ma znaleźć się aparat z matrycą o rozdzielczości od 5 do 8 megapikseli.

Co więcej, iPad 3 to nie jedyna niespodzianka, jaką Apple przygotowała dla swoich fanów. Firma planuje ponoć wprowadzenie drugiej, mniejszej wersji iPada. Ma ona stanowić konkurencję dla bardzo popularnego tabletu Kindle Fire i prawdopodobnie nie będzie ona tak wydajna, jak iPad 3. Wprowadzenie przez Apple tańszej wersji iPada pozwoliłoby dotrzeć do mniej zamożnych klientów, a producent zarabiałby dzięki sprzedaży multimediów z iTunes.

Kindle Fire Amazona choć nie wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi, to dzięki niskiej cenie i łatwemu dostępowi do treści ze sklepu Amazon zdobył wielu klientów. A co za tym idzie, przyniósł też duże zyski i jednocześnie okazał się poważną konkurencją dla tabletu Appla.