1) Another World - starzy gracze mogą poczuć łezkę w oku. To dokładne przeniesienie starej, dobrej gry z PC i Amigi na iPada. Znów będziemy, jako naukowiec, który wskutek eksperymentu przeniósł się do innego świata, starać się wrócić na Ziemię

Reklama

2) Majesty - kolejny hit z PC, który zawitał na tablety. Jesteśmy władcą królestwa opanowanego przez potwory wszelakiej maści. Musimy sobie z nimi poradzić, jednak nie mieczem i tarczą. Naszym zadaniem jest wynająć herosów, którzy zgładzą bestie... a potem ich złupić, by zdobyte złoto przekazali naszemu systemowi podatkowemu.

3) Real Racing 2 HD - najlepszy symulator wyścigów na iPada, który nie ustępuje graficznie grom na komputery. Możemy ustalić poziom trudności od takiego, gdzie tylko trzeba skręcać, do realistycznego modelu jazdy. Gra pozwala nam zasiąść za kierownice takich aut jak sportowy Jaguar.

4) Reckless Racing - wyścigi dużo mniej poważne niż Real Racing, ale za to równie fajne. Krótkie trasy, czterech zawodników... i żadnych reguł poza jedną - dojechać na pierwszym miejscu.

5) Sid Meier's Pirates - tej gry przedstawiać nie trzeba. Karaiby, złoty wiek piractwa, pod naszym dowództwem jest slup i kilkunastoosobowa załoga. Cel? Uratować rodzinę i stać się najbardziej znanym piratem Karaibów. Po drodze będziemy bałamucić córki gubernatorów, plądrować forty i zatapiać wraże okręty. Rozrywka tak fajna, jak na pecetach.

6) Backstab - inne ujęcie piratów, przypominające mocno serię GTA. Wcielamy się w rolę oficera brytyjskiej marynarki, który musi oczyścić swój honor i zabić zdrajców. Świetna grafika, dobra historia sprawiają, że każdy miłośnik gier akcji pokocha tę grę

7)Trainz - czyli spełnienie snu o budowaniu kolejek. Nie dość, ze możemy sami tworzyć trasy dla pociągów, to potem warto wskoczyć za stery lokomotywy i zostać prawdziwym maszynistą. Zabawa gwarantowana

8) Battle Fleet - symulator okrętu wojennego z czasów II wojny światowej. Zostajemy kapitanem jednostki floty japońskiej, lub amerykańskiej. To strategia turowa, w której manewrujemy naszym okrętem, starając się zatopić statki przeciwników.

9) Real Tennis - na fali sukcesów Agnieszki Radwańskiej ta gra może się spodobać, to najlepszy tenis na iPada

10) Wolfenstein 3D - na koniec, jak piszą koleżanki z działu kobiecego "absolutny must have". Pamiętacie? To gra, na której wychowały się tysiące graczy. B.J Blaskowitz znów walczy z nazistami. To wierna konwersja z PC, więc tona rozrywki gwarantowana.