Już za kilka dni 1 czerwca – Dnia Dziecka. Rodzice jak co roku zaczynają gorączkowo rozglądać się za odpowiednim podarunkiem dla swoich pociech. Warto zastanowić się nad innowacyjnym prezentem, który będzie bawił i uczył oraz pozostanie z naszym dzieckiem na dłużej. Dobrym pomysłem może być netbook lub tablet. Wybór odpowiedniego urządzenia, dopasowanego do potrzeb dziecka, może być jednak dla rodziców wyzwaniem. Z myślą o nich firma ASUS przygotowała kilka praktycznych porad i propozycji prezentów.

Reklama

Z przeprowadzonych ostatnio badań wynika, że coraz więcej dzieci korzysta z internetu, a wiek w jakim zaczynają korzystać z sieci drastycznie obniża się. Nasze pociechy mają kontakt z notebookami, tabletami czy smartfonami już w coraz młodszym wieku. Urządzenia elektroniczne podłączone do internetu stają się dla nich naturalnym środowiskiem nauki i zabawy.

Warto pamiętać, że urządzenie, które chcemy kupić dziecku nie musi posiadać najmocniejszej dostępnej na rynku konfiguracji. Powinniśmy raczej skupić się na parametrach takich jak waga czy czas pracy na baterii, które pozwolą naszym dzieciom bezproblemowo korzystać z urządzenia w szkole czy podróży. Ważny jest też wygląd - żywe i jasne kolory na pewno spodobają się najmłodszym.

Wielka popularność multimedialnych tabliczek
Wśród ewentualnych prezentów elektronicznych, jakie pod uwagę powinni wziąć rodzice jedno z pierwszych miejsc zajmuje tablet. Ostatnie badania pokazały, jak popularne są te urządzenia wśród młodych osób - w IV kwartale 2011 roku z elektronicznych tabliczek korzystało aż 7 na 10 dzieci z rodzin, które tablety posiadają. Multimedialna tabliczka jest doskonałym urządzeniem zarówno do zabawy, jak i nauki. Zaletą tabletu jest spora liczba aplikacji edukacyjnych, dostęp do internetu, swoboda w przeglądaniu materiałów multimedialnych oraz możliwość kontaktu ze znajomymi i rodziną. Wielkim atutem tabletu jest bardzo intuicyjna obsługa, z którą dzieci nie mają najmniejszego problemu. Te niewielkie i bardzo lekkie urządzenia zmieszczą się w każdym plecaku czy torbie, nie obciążając nadmiernie pleców naszych pociech.

Doskonałym przykładem tabletu, który możemy podarować dziecku, jest najnowsze dostępne na rynku urządzenie ASUSa – Transformer Pad TF300. Wyposażony w 10,1-calowy ekran dotykowy, najnowszy procesor Nvidia Tegra 3 oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie ma dwie kamery, które pozwalającą na wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów w doskonałej jakości. Tablet pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Do Transformera Pad TF300 można dokupić także mobilną stację dokującą z pełną klawiaturą QWERTY, touchpadem, portami USB, dzięki której tablet łatwo przekształcić w pełnowartościowy netbook. Bateria pozwala na pracę urządzenia połączonego ze stacją dokującą przez 15 godzin, natomiast z samego tabletu można korzystać 10 godzin bez ładowania.

Reklama

Netbook – idealny pierwszy komputer
Dzień Dziecka może być idealnym momentem na zakup naszemu dziecku jego pierwszego własnego komputera. Na początek nie będzie potrzebowało bardzo wydajnego urządzenia z licznymi dodatkowymi funkcjami. Aby poznać główne aspekty samodzielnej obsługi komputera wystarczy mu urządzenie takie jak netbook. Dzięki niemu nasza pociecha będzie mogła korzystać z internetu, używać go jako notatnika, platformy edukacyjnej, a także urządzenia do zabawy z przyjaciółmi.

Reklama

Niewielkie wymiary i waga nie przekraczająca 1,5 kg to kolejne atuty netbooka. Taki prezent może stać się przyjazną platformą edukacyjną, która pomoże w nauce oraz pozwoli rozwijać pasje i kreatywność. Pierwszy własny komputer będzie przełomowym momentem w jego rozwoju oraz pierwszym krokiem w drodze do dorosłości.

Jeśli zdecydujemy się na zakup netbooka dobrym wyborem będzie jedno z urządzeń ASUSa – Eee PC 1025CE. Netbook jest dostępny w kilku oryginalnych kolorach. To jedno z najbardziej wydajnych urządzeń z tej kategorii produktów na rynku.

Dla naszych pociech internet i urządzenia służące do jego przeglądania, takie jak notebooki czy tablety, są rzeczami absolutnie naturalnymi i powszechnymi. Warto poświęcić chwilę i wybrać urządzenia dobrej jakości, z których korzystanie sprawi naszym podopiecznym wielka radość.