Ultrabook™ Acer Aspire S5 jest nie tylko wyjątkowo cienki i lekki. Cechuje się też wydajnością umożliwiającą efektywne wykonywanie wszystkich codziennych zadań oraz wytrzymałością pozwalającą na bezpieczne użytkowanie w czasie podróży. Aspire S5 ma obudowę o zaokrąglonych krawędziach i czarnym wykończeniu ze szczotkowanego metalu oraz pokrywę ze stopu magnezu i aluminium (MgAl). Ma tylko 11 milimetrów grubości i waży zaledwie 1,2 kg, dzięki czemu doskonale sprawdza się w podróży.

Reklama

Ultrabook™ Acer Aspire S5 zwraca uwagę brakiem widocznych portów, które zostały umieszczone w panelu MagicFlip. Panel MagicFlip znajduje się z tyłu obudowy i jest otwierany przez silnik. Takie rozwiązanie pozwoliło zarówno na estetyczne ukrycie portu HDMI, trzech portów USB oraz złącza ThunderboltTM o przepustowości 20 Gb/s, jak i na zapewnienie tak małej grubości ultrabooka. Panel MagicFlip można otworzyć lub zamknąć jednym naciśnięciem przycisku, dzięki czemu można uzyskać dostęp do portów, gdy tylko są potrzebne, a także ukryć je i zabezpieczyć, gdy nie są używane.

Acer Aspire S5 został zaprojektowany tak, aby był jednym z najcieńszych ultrabooków na świecie. Wyposażono go w 13,3-calowy wyświetlacz o nowej konstrukcji, który jest wbudowany w pokrywę, dzięki czemu grubość ramki została zmniejszona o jedną trzecią. Ponadto, w ultrabooku zastosowano akumulator litowo-jonowy o kształcie idealnie dopasowanym do cienkiej obudowy, tak aby uzyskać możliwie niski profil przy długim czasie pracy na baterii: nawet sześć i pół godziny użytkowania lub 80 dni w stanie gotowości .

Nowy ultrabook Acer jest wyposażony w procesor Intel® Core™ trzeciej generacji, dysk SSD o pojemności do 256 GB zapewniający szybki dostęp do danych, system Dolby® Home Theater® v4 odtwarzający fascynujące efekty dźwięku przestrzennego oraz port HDMI® umożliwiający wyświetlanie obrazu na dużym ekranie. Aspire S5 daje też możliwość przesyłania danych z niespotykaną dotąd prędkością, ponieważ zastosowano w nim dwa porty USB 3.0 oraz port Thunderbolt, który pozwala na pobranie filmu HD w niecałe 30 sekund.

Firma Acer zaprojektowała ultrabook Aspire S5 tak, aby zapewnić natychmiastowe reakcje. Dzięki funkcji Acer Green Instant-On Aspire S5 ożywa w mgnieniu oka, wznawiając pracę z trybu uśpienia w tylko 1,5 sekundy. Funkcja Acer Always Connect pozwala na ponowne nawiązanie połączenia z ulubionym punktem dostępowym i rozpoczęcie przeglądania stron internetowych w 2,5 sekundy.