Ogłoszenie przetargu powinno ukazać się pod koniec lipca, potem będzie 40 dni na składanie ofert. Myślę, że pod koniec listopada będziemy mogli wydać decyzję rezerwacyjną - powiedziała PAP prezes UKE, Magdalena Gaj. Zaznaczyła też, że zainteresowanie częstotliwościami wyraziło czterech operatorów komórkowych - PTC, Orange, Polkomtel i P4 - oraz spółka Emitel.

Reklama

Pod koniec maja UKE ogłosił rozpoczęcie 30-dniowego postępowania konsultacyjnego dotyczącego przetargu na częstotliwości 1800 MHz, przeznaczonych do świadczenia mobilnych usług telekomunikacyjnych do 31 grudnia 2022 roku. Częstotliwości 1800 MHz pozwalają na świadczenie wszelkich usług głosowych i przesyłu danych. Dzięki nim w Polsce powstaną nowe sieci bezprzewodowego internetu.

W kwietniu prezes UKE mówiła w wywiadzie dla PAP, że przetarg na częstotliwości 1800 MHz ma zostać ogłoszony w połowie lipca, a wyłonienie zwycięzców powinno nastąpić w listopadzie 2012 roku. Emitel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Zajmuje się pracami związanymi m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak też z rozwojem usług bazujących na systemach łączności bezprzewodowej.