16 października, podczas konferencji prasowej w Mediolanie ASUS zaprezentował najnowszą odsłonę jednego ze swoich najciekawszych produktów - PadFone™ 2. Poprzedni model urządzenia, stanowiącego połączenie smartfonu z systemem Android z tabletem, okazał się dużym sukcesem. W PadFone™ 2 zastosowano czterordzeniowy procesor oraz zmieniono budowę tabletu. To hybrydowe urządzenie dostępne będzie na polskim rynku jeszcze w tym roku.

Reklama

Stacja dokująca PadFone 2 Station charakteryzuje się niewielką wagą i grubością – waży zaledwie 649g. Zsumowana waga smartfonu i stacji jest teraz mniejsza, niż waga większości tabletów dostępnych na rynku. Mechanizm dokujący został zmieniony. PadFone™ 2 został przeprojektowany, co umożliwiło zwiększenie przekątnej ekranu do 4,7”, przy jednoczesnym zmniejszeniu grubości do zaledwie 9mm w najgrubszym punkcie i wagi do 135g.

Czas pracy baterii urządzenia robi duże wrażenie - wysokopojemnościowa bateria 2140mAh w smartfonie zapewnia nawet do 16 godzin rozmów w trybie 3G i 13 godzin przeglądania sieci przez Wi-Fi. Dodatkowo bateria 500mAh w stacji dokującej PadFone 2 Station gwarantuje do 36 godzin rozmów w połączeniach 3G. Wbudowana bateria stacji dokującej jest też wystarczająco pojemna, aby umożliwić trzykrotne pełne ładowanie baterii telefonu.

Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 z zegarem 1.5GHz i 2GB pamięci RAM gwarantuje bardzo wysoką wydajność PadFone™ 2 zarówno w trybie smartfonu, jak i tabletu. Nowy wyświetlacz Super IPS+ o przekątnej 4.7” i rozdzielczości 1280 x 720 HD pokryty jest odpornym na zadrapania szkłem Corning® Fit Glass i zapewnia ostry, dokładny obraz z wiernymi kolorami, szerokimi kątami widzenia i jasnością o wartości 550 nitów.

Nowa kamera 13MP wykonuje bardzo szczegółowe zdjęcia bez opóźnienia wywoływanego migawką. W trybie zdjęć seryjnych możliwe jest wykonanie nawet 100 zdjęć z imponującą prędkością 6 zdjęć na sekundę, przy jednoczesnym nagrywaniu filmu w jakości 1080p HD przy 30fps, lub 720p HD i 60fps. Poprawiono także widoczność przy słabym oświetleniu, dzięki szerokiej przesłonie f/2.4 i dedykowanemu procesorowi do obróbki sygnału obrazu. Zarówno sam smartfon, jak i PadFone 2 Station oferują najwyższą jakość dźwięku. W urządzeniu zastosowaniu technologię ASUS SonicMaster, a jego strojenie odbywa się przy pomocy nagrodzonego GRAMMY®, w kategorii technicznej, narzędzia Waves.

PadFone™ 2 wyposażono w dysk o pojemności 64GB oraz 50GB miejsca w serwisie ASUS WebStorage, dostępnych przez okres dwóch lat. Wspólny transfer danych pomiędzy smartfonem i tabletem oznacza, że wystarczy posiadać jeden pakiet dla obu urządzeń, natomiast obsługa transferu do 42Mbit/s w standardzie DC-HSPA+ i 100Mbit/s w LTE umożliwia superszybkie przeglądanie stron i ściąganie danych.