Nowe technologie powinny służyć ludziom, ale nie zapominajmy o zagrożeniach - mówił premier Donald Tusk podczas targów CeBIT. Szef rządu otworzył je razem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W tym roku Polska jest partnerem strategicznym imprezy.

Reklama

Donald Tusk podkreślił, że nowe technologie powinny być przyjazne dla ludzi i muszą służyć wolności człowieka. I o tym, jak mówił, powinni pamiętać politycy.

Szef rządu zaprosił zebranych do odwiedzenia polskiego pawilonu, gdzie prezentuje się ponad 350 firm z branży teleinformatycznej. Gdybym nie był pewien, że można być dumnym z polskich osiągnięć, nie zawracałbym państwu głowy - mówił. Dodał, że Polska to modny kraj, również w dziedzinie teleinformatyki.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, że nie może się doczekać odwiedzenia polskich stoisk. Dziękowała też organizatorom, że zdecydowali, by to nasz kraj był w tym roku strategicznym partnerem imprezy. Szefowa niemieckiego rządu zwracała też uwagę na konieczność łączenia gospodarki z teleinformatyką. Przyznała, że Europa nie rozwija się zbyt dynamicznie w tej dziedzinie.

Musimy walczyć o korzystną pozycję na świecie, trzeba stworzyć warunki dla rozwoju nowych technologii - podkreśliła Merkel.

Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego na świecie. Każdego roku przyciągają setki tysięcy zwiedzających.