Wierzymy, że fuzja platform ustanowi nowe standardy i zmieni rynek. Połączeniem tym stworzymy coś, co dorównać może tak uznanym markom jak brytyjska sieć Sky. W ofercie znajdą się nie tylko najnowsze technologie, ale także dobre filmy i interesujące programy". Stanie się to możliwe dzięki dziedzictwa n i Canal Plus - mówił na konferencji Julian Verley, prezes zarządu nc+. W ofercie znaleźć można aż 50 kanałów HD, wyścigi żużlowe i mecze najlepszych lig europejskich. Programy będzie można oglądać zarówno na ekranie telewizorów, jak i komputerów i tabletów - dodał.

Reklama

Szczegóły oferty przedstawił Christian Anting, wiceprezes ds programowych. Jego zdaniem fani sportu będą zadowoleni - do oferty trafią zarówno mecze lig europejskich, jak też Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ekstraklasy. Do tego twórcy platformy zapowiadają mecze żużlowe, jak i transmisje spotkań NBA.

Cieszyć się mogą też fani filmów. Przedstawiciele nowej platformy zapowiadają, że będą kontynuować misję Canal Plus i produkować polskie filmy. obiecują też, że na nowych kanałach filmowych znaleźć będzie można kinowe hity kilka tygodni po ich premierze na wielkim ekranie. Jestem obecny przy wmurowaniu kamienia węgielnego pod największe kino w Polsce. Jego repertuar jest nieprawdopodobnie duży - zapewnia dostęp zarówno do najlepszych filmów komercyjnych obrazów, któe znaleźć można tylko w kinach studyjnych - tłumaczył Tomasz Raczek. Obecne kino, to nie tylko filmy, ale także seriale. Wyznaczają one nowe trendy i budują nowy język. Ich w normalnych salach kinowych nie znajdziemy, będą za to dostępne na nowej platformie - dodał.

Dodatkowo, nowa platforma zapowiada koniec wojny o pilota - dzięki ofercie multiroom, będzie można oglądać filmy i programy aż na sześciu ekranach. Do tego, dzięki specjalnej mobilnej aplikacji, z zasobów pakietu będzie można korzystać na tablecie, a samo urządzenie stanie się rozbudowanym pilotem do dekodera.

Jak sprawa wygląda pod względem cenowym? Dostępne jest sześć pakietów - COMFORT+, UNIVERSE+, CANAL+ SILVER, CANAL+ GOLD, CANAL+ PLATINIUM, ALL INCLUSIVE+ Już podstawowa oferta to aż 17 kanałów w jakości HD i dostępność dekodera z funkcją PVR w pierwszym segmencie cenowym zaczynającym się od 39 PLN. COMFORT+ to razem 70 propozycji programowych, w tym wszystkie najchętniej oglądane polskie kanały.

Kolejny pakiet UNIVERSE+daje 108 programach i aż 34 nw wysokiej rozdzielczości. W tym segmencie to bezkonkurencyjna oferta - zawiera precyzyjnie wyselekcjonowaną paletę najlepszych kanałów tematycznych na rynku dostępną już za 59 PLN.

CANAL+ SILVER zawiera CANAL+ Family HD i CANAL+Family 2 HD. 110 kanałów, w tym 36 w jakości HD. Srebrny pakiet jest dostępny za 79 PLN.

Kiedy srebro zastępuje kolor złoty, na ekranie pojawiają się aż 4 programy z rodziny CANAL+. Ucztę dla kinomana otwierają dwa filmowe kanały - CANAL+ FILM oraz CANAL+ FILM2. Każdy, kto zdecyduje się na złoty pakiet dysponuje dostępem do VOD+ - wirtualnej wypożyczalni filmów dostępnych w każdym momencie. Częścią opcji VOD+ są również kolekcje – takie jak Seriale+ - oferujące odcinki najpopularniejszych serii z całego świata już kilka dni po premierze. Ponadto pakiet można rozszerzyć o wszystkie kanały ze stajni HBO (HBO HD, HBO 2 HD, HBO COMEDY HD) i HBO VOD – czyli selekcję filmów na żądanie. Cena CANAL+GOLD zaczyna się od 99 PLN.

CANAL+ PLATINUM to absolutne igrzyska dla fanów sportu. Najwięcej piłki nożnej – Liga Mistrzów UEFA, Liga Europejska UEFA, ligi hiszpańska, włoska, francuska, angielska i polska. Ponadto żużel, NBA, sporty walki i wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe. Aby żaden kibic piłki nożnej nigdy nie miał problemu z przekonaniem swojej rodziny do platynowego pakietu, nc+ zapewnia pełen pakiet 6 programów CANAL+, możliwość dokupienia kanałów HBO
oraz opcję VOD+ z kolejnymi bibliotekami filmowymi: Premiery TVP.pl (z premierowymi odcinkami najlepszych seriali Telewizji Polskiej) i CANAL+ PLATINUM (wybór filmów prezentowanych na antenie nowej rodziny kanałów CANAL+). Łącznie 114 kanałów, w tym aż 40 w jakości HD za 119 PLN.

Wszystko w cenie pakietu – to największa i najpełniejsza oferta na rynku. ALL INCLUSIVE+ to synonim słowa więcej. 130 kanałów i 50 programów w jakości HD. HBO, Pakiet 5 kanałów FILMBOX, History HD i Sundance HD, 2 kanały Cinemax, oferta Redlight HD (4 kanały dla dorosłych), pełna biblioteka VOD+ i dostęp do 6 zbiorów netVOD+ - wzbogaconej części opcji VOD+ dostępnej po podłączeniu dekodera do internetu (TVN player, HBO OD, TVP.PL Najlepsze, dzieci, kinoświat, 18+).

ALL INCLUSIVE+ umożliwia oglądanie telewizji nawet w 6 pomieszczeniach, dzięki nowej funkcji Multiroom, oferta platformy na smartfonie i tablecie w dowolnym miejscu i czasie, – dzięki aplikacji nc+ GO. Ponadto możliwość skorzystania z największych zbiorów muzycznych na żądanie, – dzięki usłudze WiMP. Trzeba jednak za to zapłacić miesięcznie 199 PLN.

Co fuzja oznacza dla abonentów platform? W ciągu najbliższych dwóch tygodni mogą spodziewać się telefonów od nowej telewizji - konsultanci przedstawią im specjalne, promocyjne oferty.