Każdy producent telewizorów stara się przekonać, że to jego platforma "smart" jest najlepsza. Najlepiej jednak zawierzyć faktom, czyli sprawdzić ilość aplikacji. Najwięcej z nich, jak wynika z testów, udostępnia Samsung. Koreański koncern pozwala skorzystać aż z 84 polskojęzycznych aplikacji i pod tym względem jest niekwestionowanym liderem. Do tego ponad 300 aplikacji globalnych.

Reklama

Możemy sami zdecydować, które z nich zainstalujemy w telewizorze. Wśród nich możemy znaleźć aplikacje, które nauczą pierwszej pomocy, pozwolą skorzystać z rozgłośni radiowych, czy też udostępnią nam zbiory Muzeum Narodowego, czy Opery Narodowej. Są też aplikacje dla profesjonalistów, stworzone przez holding Infor – czyli kalkulatory pensji i emerytur.

Kolejnym, ważnym elementem platformy Smart jest zbiór filmów na życzenie. Tu Samsung też rozpieszcza użytkowników swych telewizorów. Do dyspozycji mamy serwisy VOD zarówno TVN, jak też i TVP. Bez przeszkód możemy też skorzystać z platformy IPLA, czyli internetowej telewizji wypełnionej filmami, serialami, transmisjami sportowymi czy kanałami dla dzieci.

Miłośnicy gier także znajdą coś dla siebie. Nie mówimy tu oczywiście o takich produkcjach jak GTA 5, jednak proste, acz wciągające gry dla każdego.
Co ważne, liczy się też nie tylko ilość, ale i łatwość obsługi. Tu Samsung też potrafi stanąć na wysokości zadania. Pilot z panelem dotykowym bez problemu pozwoli nam nawigować po platformie. Do tego, po podłączeniu smartfona możemy, dzięki aplikacji, używać telefonu czy tabletu do wpisywania informacji na ekranie telewizora, ale także do sterowania nim.

Mało tego, telewizory koreańskiego producenta są na tyle sprytne, że same, oceniając te filmy i programy, na które się wcześniej zdecydowaliśmy, potrafią polecić nam pozycje, które mogłyby umknąć w gąszczu programów.

Oczywiście trzeba pamiętać, że telewizory z najwyższych serii, takich jak np. F7000, F8000 i F9000 zawierają pełen Smart Hub z aplikacjami. Można z nich korzystać wtedy, gdy podłączymy telewizor do Internetu. Warto więc przed zakupem zapoznać się z dokumentacją techniczną, jeśli chcemy sami decydować jaki film czy serial będziemy oglądali za pośrednictwem Samsung Smart TV.

Media