P4, operator sieci Play, uruchomił komercyjnie sieć LTE, poinformował prezes spółki Jorgen Bang-Jensen. Obecnie działa w 13 miastach, a do końca bieżącego ma sięgać 56 lokalizacji. Ruszamy z ponad 800 stacjami dostosowanymi do technologii LTE w 13 miastach. Do końca roku chcemy mieć w zasięgu 56 miast, w tym chociażby Zakopane. Play jest po to by stymulować konkurencję - poinformował Bang-Jensen podczas konferencji prasowej.

Reklama

Obecnie sieć 4G LTE w Play działa m.in. w Warszawie, Częstochowie, Wałbrzychu, Kaliszu, Lublinie, Łodzi, Trójmieście, Koszalinie, Wrocławiu, Krakowie, Tarnowie, czy Rzeszowie. Prezes P4 podtrzymał, że na przełomie 2014/2015 roku firma ma dysponować 3,2 tys. stacji bazowych działających w tej technologii. Dostawcą sprzętu dla P4 jest obecnie Huawei, ale firma może pozyskać nowych partnerów.

Klienci operatora przesyłają łącznie 4 tys. TB danych miesięcznie. Play wskazał ponadto, że 5,5 mln klientów korzysta z internetu w tej sieci, z czego 4,5 mln klientów to użytkownicy usług mobilnego internetu. Obecnie 85% sprzedawanych telefonów w Play stanowią smartfony. Operator ma obecnie łącznie 10,1 mln klientów. W kwietniu Bang-Jensen informował, że P4 zakłada wzrost przychodów w tym roku. P4 wypracowało 3,44 mld zł przychodów i 1,23 mld zł EBITDA w 2012 roku.