Twórcy piszą w obronie opłaty od smartfonów. 600 podpisów pod listem do ministerstwa

| Aktualizacja:

600 nazwisk twórców znalazło się pod apelem skierowanym do ministra kultury, a dotyczącym wprowadzenia opłat od tzw. czystych nośników. Artyści i autorzy przekonują, że rezygnacja z opłaty to pozbawianie ich części zarobku. Pod apelem podpisali się m.in.: Piotr Rubik, Władysław Bartoszewski, Krzysztof Krawczyk, Irena Santor, Doda i Monika Brodka.

wróć do artykułu
  • ~janek86
    (2014-11-03 17:43)
    ten bencwal bartoszewski gloryfikuje putina. Jest po prostu kacapem . wymazac jego Tworczosc raz I na zawsze.
  • ~"Polacy to bydło" - cytat profesora
    (2014-11-03 17:35)
    Mam wrażenie że bartoszewski to jakiś cyborg Niemożliwe żeby ta kreatura żyła własnym napędem
  • ~jkk
    (2014-11-03 17:11)
    Kupię u niemca . czecha itp i każdemu załatwię za drobną prowizję takie będą ogłoszenia i artyści ? dostaną fgę to robota tych którzy na nich i z nich żyją.
  • ~Wiesio 13 bicz na PISiory
    (2014-11-03 17:10)
    Postuluję zwiększenie podatku dla polityków i "artystów" do 90 %...
  • ~Wiesio 13 bicz na PISiory
    (2014-11-03 17:09)
    Doda ! Zamiast ssać moje ciężko zarobione pieniądze przyśsij się do mojego ptaka ! ! ! !
  • ~gosc
    (2014-11-03 17:05)
    tak rzadzi PO,pamietaj Polaku nie nalezy glosowac na POwski "dwor"
  • ~Agata
    (2014-11-03 16:57)
    chyba ich popier**liło!! Wstyd!! Szanowany artysta w życiu by sobie na to nie pozwolił. Dlaczego kupując mp3 mam płacić podatek do ZAIKS i kupując smartfon też mam ten sam podatek płacić?? Dwa razy za to samo?? Jak Wam nie pasuje to wypieprzać do Czech!! Artyści jak z koziej du*y trąbka.
  • ~rsv
    (2014-11-03 16:55)
    "Manipulacją jest też nazywanie opłaty od czystych nośników podatkiem, podczas gdy jest to wynagrodzenie należne prywatnym osobom - autorom i artystom - za korzystanie z ich utworów" - jakie wynagrodzenie, za jaką twórczość, jak sobie kupie cd-romy i nagram na nie zdjęcia z wakacji?
  • ~a ja zapłacę jeśli w całej UE jest takie
    (2014-11-03 16:42)
    prawo.Lepiej się przyjżeć jak łupią Polaków wszelkiej maści "importerzy,pośrednicy,dystrybutorzy,hurtownicy,sklepikarze itp.".
    Dlaczego iPhone jest ponad dwa razy droższy w Polsce niż w USA ???
  • ~cyzizmus
    (2014-11-03 16:25)
    Idąc dalej to wprowadźmy opłatę wizualną do rachunku za prąd, bo przecież bez niego nic nie można słuchać.
  • ~Baca
    (2014-11-03 16:25)
    To niech grają więcej koncertów. Aktor z teatru też nie dostaje całe życie tantiem za zagranie jednej roli w sezonie. Tylko od danego przedstawienia.

    A tutaj taka Doda czy Krawczyk chcą, aby to ich g. finansować z podatków.
    Bezczelność.
  • ~Genitaliusz
    (2014-11-03 16:17)
    nie słucham tych grajów
  • ~agat
    (2014-11-03 16:09)
    to, że mam tablet lub telefon, który przede wszystkim służy do dzwonienia, nie oznacza, że słucham "twórczości" wyżej wymienionych.
    oczywiście, że opłata spadnie na kupującego, dlaczego producent ma się pozbawić części zarobków, tak samo jak sklep.
    jak to tacy znani artyści to niech grają więcej koncertów, więcej zarobią, a nie sięgają do kieszeni zwykłęgo człowieka. wstyd "artyści"
  • ~z Żaliboża
    (2014-11-03 16:04)
    Chcecie takiego ambarasu jak ostatnio u Węgrów był? Ja wam k***a dam kolejny podatek!
  • ~michu
    (2014-11-03 15:56)
    Polscy twórcy , czytaj pazerne hieny.
  • ~masa
    (2014-11-03 15:54)
    Dobry aktor nie potrzebuje haraczu od narodu tylko aktorzy samozwańcy żądają by na nich łożyć.
  • ~mjk
    (2014-11-03 15:46)
    Niby dlaczego mam płacić jeżeli na moim tablecie nie ma jakiegokolwiek dzieła ww. 600 łupiezców?
  • ~pytek
    (2014-11-03 15:42)
    A ten Władysław Bartoszewski to jakiś metal jest, czy punk?
  • ~TW .Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-03 15:39)
    Ale jaja , wybitny profesor bez dyplomu i Doda której nagrania mogły by POsłużyć
    do straszenia szkodników rośli uprawnych także Piasek kochający inaczej i szereg zasłużonych w dziele POpierania jedynej i słusznej PO ( Partia Oszystów ).
  • ~MUZYK
    (2014-11-03 15:32)
    tO BARTOSZEWSKI I KRAWCZYK JESZCZE ŻYJĄ?