Susza i afrykańskie upały sprawiły, że stan wody w Wiśle jest coraz niższy. Mapy Google'a uznały nawet, że "królowa polskich rzek" wyschła.
Jak wynika z map Google'a, Wisła w środkowej części Polski zniknęła. Na niebiesko zaznaczony jest tylko odcinek "królowej polskich rzek" od źródła do Sandomierza. Potem komputerowym mapom wydaje się, że rzeka wyschła, zostawiając tylko niewielkie jeziorka. Wisła pojawia się dopiero w Płocku i bez przeszkód płynie już do morza.
Na szczęście, to tylko błąd oprogramowania. Rzeka dalej istnieje, choć poziom jej wód zbliża się do najniższego w historii.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|