NEWS DZIENNIK.PL: Skan dowodu to za mało, by zarejestrować prepaida

| Aktualizacja:

Twórcy ustawy teoretycznie dali zielone światło operatorom, by rejestrować pre-paidy online. Ale w praktyce nie ma pewności, jak weryfikować tożsamość klientów tak, by proces nie został podważony. "Usłyszeliśmy, że i tak na koniec trzeba będzie okazać dowód pani w kiosku" - mówią przedstawiciele telekomów.

wróć do artykułu
  • ~pll
    (2016-07-20 12:53)
    Dlaczego nikt nie protestuje ? Po co im te dane ? Nie ma zadnego dowodu ze jacys terrorysci uzywaja telefonow na karte. Do tego sluzy darmowa aplikacja telegram i inne podobne co posiadaja szyfrowanie rozmow.
  • ~xxxx
    (2016-07-20 14:59)
    A jak to okazywanie dowodu pani w kiosku ma się do przepisów GIODO o ochronie danych? Mają kioski na wyposażeniu sejf albo chociaż zamykane i zabezpieczone alarmem osobne archiwum , gdzie będą przechowywane dokumenty ?
  • ~zamordyzm
    (2016-07-20 13:24)
    Były kiedyś w Polsce budki telefoniczne. Nawet w stanie wojennym. Czy teraz jest stan nadwojenny?
  • ~Ot co
    (2016-07-20 13:59)
    Szkoda ze nie wymagaja co kto je i czy sie wyproznia regularnie.
  • ~obserwator
    (2016-07-20 17:01)
    Gorszej glupoty chyba niema w swiecie..
  • ~dobre
    (2016-07-21 11:42)
    Nie będzie tak łatwo w toalecie... tu chodzi o bezpieczeństwo kraju... zezwolenie na zaglądanie w tyłek to nasz patriotyczny obowiązek :)
  • ~x ten co zawsze
    (2016-07-21 08:17)
    Wczoraj zarejestrowałam numer w Orange bez skanu, idiota pisze te artykuły. Prawo telekomunikacyjne zabrania robienia kserokopii i skanu dowodów.
  • ~ela
    (2016-07-22 09:29)
    Co z obcokrajowcami ,którzy przyjadą do nas z telefonem na kartę? Prawo sobie a życie sobie?
  • ~abc
    (2016-07-20 12:11)
    Da radę przez ePUAP?
  • ~vh
    (2016-07-21 20:00)
    Na jakiej podstawie kuriewr bedzie mogl zweryfikowac autentycznosc dowodu osobistego? (co za problem wydrukowac sobie dowod i zlaminowac?)
  • ~ktoś
    (2016-07-22 11:13)
    Pier...nie o Szopenie! UBECJA jest w swoim żywiole!
  • ~holms
    (2016-07-22 08:26)
    Jakbym ja miał weryfikować zakup sim - to robiłbym obowiązkowy skan odcisków palców i przesyłał poufnym kanałem do bazy POtencjalnych przestępców - NIKt by się nie czepiał do dowodów.
  • ~edyta
    (2016-08-02 15:11)
    im więcej zamieszania z tą rejestracją, tym bardziej się cieszę, że w domu i w firmie mam same abonamenty. na szczęście udało mi się znaleźć sprawiedliwą ofertę bez tzw. zwyżek w TM i mogę spać spokojnie, bez obaw o to, że pani z kiosku wykradnie moje dane ;pp