Tegoroczna edycja targów INNO-TECH EXPO podzielona została na strefy tematyczne. Jedna spośród sześciu stref została oddana do niekomercyjnych prezentacji wynalazków. Organizatorzy targów – Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Targi Kielce – zadedykowali strefę kreatywną osobom lub zespołom, które posiadaja opracowaną przez siebie innowacje i szukają sposobu na jej urynkowienie. Znamy listę wynalazków w strefie kreatywnej.

Reklama

Łożysko Magnetyczne – wynalazek może znaleźć zastosowanie w urządzeniach wysokoobrotowych, m.in. w żyroskopach, generatorach elektrostatycznych, wentylatorach, turbinach, agregatorach prądotwórczych lub jako obiekt badań relacji pomiędzy magnetyzmem a elektrycznością.
Akumulatorowa pastowarka – polerowarka do obuwia – służy do pielęgnacji obuwia w podróży, w terenie oraz w innych miejscach, gdzie nie ma dostępu do stacjonarnego urządzenia czyszczącego obuwie.
Kombajn ogrodowy – łączy w sobie cztery funkcje, tj. koszenie trawy, mechanicznego usuwania chwastów, chemicznego usuwania chwastów oraz rozsiewania materiału sypkiego (nasiona, nawozy, sól, piasek).
Bucior parowy – służy do usuwania chwastów oraz parowego mycia podłóg.
Rama do tapetowania – ułatwia proces tapetowania zarówno na etapie przygotowania tapety (przycięcia na wymiar i nałożenia kleju), jak również samego nakładania pasków tapety na ścianę.
Pirolka – jej celem jest poddanie odpadów komunalnych procesowi zgazowania pirolitycznego w drodze na wysypisko. Dzięki temu masa odpadów zmniejszy się nawet o 75%.
Wszystkie wynalazki będzie można zobaczyć w Targach Kielce od 27 do 28 października w ramach IV Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO 2016.

Zapraszamy!

(mb)