Prace nad dziełem zakończyły się w grudniu 2017 roku i od tego czasu Biblia Audio jest dostępna na CD, pendrive’ach oraz na płytach winylowych. Powodzenie projektu, a także chęć podążania z duchem czasu skłoniły twórców Biblii Audio do stworzenia wersji mobilnej, która pomoże spopularyzować dzieło wśród nowej grupy użytkowników.

Reklama

- Widząc, jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasza produkcja, zdecydowaliśmy się na zbudowanie aplikacji, która pozwoli wszystkim osobom posiadającym smartfony na stały dostęp do naszego dzieła. Aplikacja, którą stworzył zespół Moveapp, pozwoli na słuchanie całości Biblii Audio - także offline. Myślę, że fajnym prezentem dla tych, którzy zakupią poszczególne warianty, będzie darmowy dostęp do „Słowa na Dzień”, czyli wybranych fragmentów Pisma, które mają inspirować, być pretekstem do rozważań albo umożliwiać szybkie zerknięcie do fragmentów z różnych ksiąg - mówi Krzysztof Czeczot, pomysłodawca i realizator projektu.

Każdy może bezpłatnie pobrać aplikację i skorzystać z 30 darmowych dni testowych. Podczas tego okresu otrzymuje się również darmowy dostęp do „Słowa na Dzień”, czyli inspirujących fragmentów Pisma. Po tym czasie użytkownik będzie mógł zdecydować, czy jest zainteresowany dalszą subskrypcją.

W aplikacji możliwy będzie zakup dostępu do wybranej księgi, np. (do Księgi Rodzaju, lub Ewangelii wg św. Jana), dostępu do Starego lub Nowego Testamentu, dostępu do całej Biblii Audio. Po zakupie każdego z tych wariantów użytkownik bezpłatny dostęp do „Słowa na Dzień” na okres jednego roku od dnia zakupu. Aplikacja umożliwia pobranie nagrań do odtwarzania ich w trybie offline.

Premiera aplikacji odbędzie się 2 lutego.

W rolę Boga wcielił się Jerzy Trela, zaś w rolę Jezusa - Adam Woronowicz. Ponadto w superprodukcji udział wzięli m.in. Jerzy Stuhr, Krystyna Janda, Jerzy Zelnik, Piotr Adamczyk, Anna Dymna, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Łukasz Simlat, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra i wiele innych gwiazd.