Konferencja przeznaczona jest głównie dla developerów i programistów i to oni czuli się jak ryba w wodzie podczas kolejnych prelekcji. A sztuczna inteligencja w roli gospodarza spisywała się doskonale, przedstawiając ich sprawnie i bez kłopotów, a nawet ucinając sobie z niektórymi krótkie rozmowy. Choć wymowa polskich nazwisk nie była dla niej zdecydowanie najłatwiejsza.

Reklama

Pełnię jej możliwości można było lepiej sprawdzić w specjalnie do tego przygotowanym modelu smart-home. Alexa bez problemu była w stanie wyszukać program telewizyjny, sterować oświetleniem, posprzątać za pomocą odkurzacza, włączyć czajnik, znaleźć interesujący nas przepis czy nawet ocenić nasz ubiór i podpowiedzieć zmianę stroju albo zasugerować jakiś dodatek.

dziennik.pl
dziennik.pl

Alexa jest kontynuatorką przejętej przez Amazon polskiej Ivony. Wszyscy zastanawiali się więc dlaczego jeszcze nie mówi po polsku, skoro radzi sobie już z tym asystent Googla. – Prace trwają – tłumaczył dziennikarzom Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Prelekcje były poświęcone uczeniu maszynowemu, dowiedzieliśmy się też w jak sposób uczy się Alexa, skąd czerpie wiedzę, jak zbudować globalny serwis VOD bez użycia serwera i w jaki sposób roboty pomagają w działalności Amazona.

dziennik.pl

Impreza była zorganizowana w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.