W Łodzi uczestnicy gry będą mogli obejrzeć wystawę "Sztuka DC. Świt superbohaterów" oraz otrzymać upominek.

Reklama

Wydarzenie zorganizowali EC1 Łódź-Miasto Kultury oraz Przewozy Regionalne (Polregio) w związku z dobiegającą końca ekspozycją. Jak przypomina Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu w zabytkowej Hali Maszyn EC1 (trzy minuty od dworca Łódź Fabryczna) do 2 lutego można obejrzeć oryginalne kostiumy z filmów o Batmanie, Supermanie i Wonder Woman, szkice koncepcyjne, rekwizyty filmowe, takie jak motocykl Batmana z filmu Christophera Nolana, a także historię komiksów od pierwszej okładki z Supermanem z 1942 r.

W sobotę, 25 stycznia w pociągu o godz. 12.40 na trasie Częstochowa-Łódź Fabryczna będzie można wziąć udział w interaktywnej grze związanej z Gotham City. Jej uczestnicy za zadanie będą mieli odnalezienie - skradzionej toksycznej substancji. W pociągu ukryte będą wskazówki, kolejne informacje i pytania prowadzące do rozwiązania zagadki.

Na podróżnych czekać będą animatorzy, którzy pomogą w rozgrywce. Uczestnikom potrzebne będą telefony - jeden na drużynę - z połączeniem z internetem i aplikacją messenger. W grze mogą uczestniczyć grupy, jak i pojedyncze osoby.

Reklama

Na wszystkich uczestników gry w kasach wystawy "Sztuka DC. Świt superbohaterów" czekać będą upominki, a dla tych, którzy ukończą wszystkie, cztery ścieżki gry - dodatkowe nagrody.

Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę, że opłatą za udział w grze jest zakup biletu na pociąg. Nie jest wymagana rejestracja. Biorący udział w zabawie mogą dosiąść się na dowolny odcinek trasy Częstochowa-Łódź Fabryczna. Przewidywany czas rozgrywki to ok. 45 minut.