O odwołaniu imprezy pierwszy poinformował "Financial Times". I

Reklama

Informację potwierdziła też agencja Bloomberg. "Ze względu na bezpieczeństwo zarówno gości, jak i kraju, w którym odbywają się targi GSMA [organizator imprezy - red.] zdecydowała o odwołaniu targów ze względu na globalne zaniepokojenie epidemią koronawirusa" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez organizatora targów. Decyzję, jak dodaje Bloomberg podjęto wbrew opinii władz Katalonii, które twierdziły, że organizacja tak dużej imprezy nie spowoduje zagrożenia rozprzestrzenieniem się wirusa.

Swój występ na targach MWC odwołała najpierw firma LG - pisze CNEt. Jak bowiem czytamy w oficjalnym oświadczeniu koncernu, nie chce on "niepotrzebnie narażać setek pracowników na podróże samolotem. Premiera nowych telefonów ma się odbyć później. Z tego samego względu wycofuje się też chiński ZTE. Pozostali giganci rynku mobilnego, jak Samsung, XIaomi, Huawei czy Qualcomm nie zmienili jednak swojej decyzji i będą się wystawiać na targach.

W ślady LG poszło Sony. "Sony ściśle monitoruje rozwój sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, który Światowa Organizacja Zdrowia uznała 30 stycznia 2020 r. za globalne zagrożenie.Ponieważ przywiązujemy najwyższą wagę do bezpieczeństwa naszych klientów, partnerów, mediów i pracowników, podjęliśmy trudną decyzję o wycofaniu się z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie w Hiszpanii" - czytamy w oświadczeniu, przesłanym do reakcji przez biuro prasowe japońskiego koncernu.

Ta decyzja nie oznacza jednak, że koncern nie pokaże nowych smartfonów. Konferencja bowiem odbędzie się 24 lutego, tak jak początkowo planowano... ale na YouTube

Sami organizatorzy zapewniają, że "monitorują i oceniają ryzyko potencjalnego wpływu koronawirusa" na targi. Na razie zmienili tylko procedury - m.in radzą wszystkim uczestnikom, by zrezygnowali z podawania rąk na przywitanie. Inne też będą zasady przekazywania mikrofonów mówcom.