P40 lite kosztuje 999 zł. Początkowa cena miała wynosić 1599 zł. Do tego w przedsprzedaży (4-25 marzec) dostaniemy opaskę Huawei Band 4 Pro, za którą trzeba zapłacić 299 zł.

Reklama
Huawei P40 lite / dziennik.pl

Model P40 lite E kosztuje 699 zł (pierwotnie cena miała wynosić 999 zł) a do telefonu dołączona będzie opaska Band 4, za którą musimy w sklepie zapłacić 149 zł.

Huawei P40 lite E / dziennik.pl

Tak niskie ceny i atrakcyjne promocje to odpowiedź chińskiej firmy na oficjalny brak usług Googla w swoich telefonach. Smartfony objęte jednak zostaną dwuletnią gwarancją, która „będzie honorowana również wtedy, gdy użytkownik wprowadził zmiany w oprogramowaniu telefonu”. Czyli, mówiąc wprost, wgrał usługi Googla na własną rękę. Zresztą Huawei w swoich autoryzowanych serwisach zapewnia „wsparcie klienta w instalacji aplikacji”. Jakich i skąd? Można się tylko domyślać, że chodzi o zainstalowanie apek ze sklepu Play.

Najważniejsze cechy modelu P40 lite to optyka opierającą się na czterech obiektywach, w tym obiektywie głównym o rozdzielczości 48MP, bateria o pojemności 4200 mAh, 6 GB RAM i 128 GB ROM. Ekran IPS LCD ma przekątną 6,4 cala i dziurkę na kamerkę do selfie, czytnik linii papilarnych umieszczono na prawym boku.

Model P40 lite E to potrójny aparat fotograficzny 48 MP oraz bateria 4000 mAh. Czytnik linii papilarnych umieszczono na pleckach.

Promocje dotyczą także rozkładanego Mate Xs, który kosztuje 9999 zł, co jak podkreślał szef Huaweia w Polsce Jefferson Zhang, jest najniższą na świecie ceną za ten telefon.