Najgorzej zaprojektowaną stronę w internecie można zobaczyć tutaj. Jej autorzy przekonują, że ich "najbrzydsza strona na świecie" pokazuje klasyczne błędy użyteczności i funkcjonalności, które pomogą młodym projektantom www uniknąć kompromitacji.

Reklama

Dlatego przy ocenie już istniejących stron jurorzy nie mieli litości. I wytypowali sześć, których lepiej unikać w sieci.

"Zwycięzca" w kategorii całokształt: web4all
Firma Web4all, jak czytamy na jej stronie internetowej, zajmuje się produkcją serwisów www. Jej hasło reklamowe: "najlepiej, najszybciej i najtaniej". Już strona główna zaskakuje mieniącymi się w oczach kalejdoskopami.

"Twórcom dziękujemy za obciachowy serwis, który wskazuje nam najbardziej niewłaściwą drogę" - uzasadnia przyznanie nagrody zlastrona.org.

"Zwycięzca" w kategorii najgorsza wydajność: nasza-klasa.pl
Nasza klasa to serwis społecznościowy, na którym internauci odnajdują znajomych ze szkolnych lat - od szkoły podstawowej po wyższą.

"Miliony użytkowników mają problemy z publikacją swoich danych osobowych. Tysiące kompromitujących zdjęć nie zostaną opublikowane. Nie można się umówić ze znienawidzonymi koleżankami z podstawówki, by opowiedzieć im o mężu-biznesmenie. Serwery nie wytrzymują obciążenia. Nasza-klasa jest niedostępna" - brzmi uzasadnienie nagrody.

"Zwycięzca" w kategorii najgorsza kampania/hasło/logo: interia.pl
Interia.pl to jeden z większych internetowych portali informacyjno-tematycznych. Strona reklamuje się jako "Las Vegas wśród portali".

"Las Vegas wśród portali - pierwsze skojarzenie? Brak. Drugie skojarzenie? Brak. Trzecie skojarzenie - kto to wymyślił i co to ma znaczyć? Oto nasza odpowiedź: Zła strona Elvis internetu"" - czytamy w ocenie.

"Zwycięzca" w kategorii użyteczność: plusgsm.pl za swoją stronę EBOK
EBOK to dość skomplikowane Elektoniczne Biuro Obsługi Klienta sieci telefonii komórkowej Plus.

"Plus używa swojego EBOK w zupełnie innych celach niż zamierzony. Na myśl przychodzi kilka rozwinięć skrótu. Pomijając wulgarne, zostaje: Elektroniczny Bubel Odstraszający Klientów" - piszą autorzy zlastrona.org.

"Zwycięzca" w kategorii najgorsza dostępność: itvp.pl
Itvp.pl jest portalem internetowym kanałów i programów TVP.

"Produkcje finansowane z publicznych pieniądzy można oglądać jedynie pod systemem operacyjnym Windows z zainstalowaną przeglądarką Internet Explorer. Za nasze podatki wspiera się monopol Microsoftu" - brzmi uzasadnienie.

"Zwycięzca" w kategorii faworyt publiczności: saender
Strona główna fotograficznego portalu Marka Saendera przypomina grę komputerową.

"Chcielibyśmy nagrodzić również mniej znanych szerokiej publiczności autorów stron. Kapituła w tym roku zdecydowała się nagrodzić artystę ukrywającego się pod pseudonimem Saender. Adres w domenie art.pl - zgroza" - oceniają twórcy rankingu.