Jak przypomina AP, Segway twierdził, że jego pojazdy zrewolucjonizują to, w jaki sposób przemieszczają się ludzie. Judy Cai, prezes i wiceprezes ds. finansów firmy Segway, poinformowała w oświadczeniu, że w ciągu swojej pierwszej dekady Segway PT (początkowo Segway HT), zaprezentowany w 2001 r., rozpowszechnił się wśród pracowników ochrony i policji, a w ostatniej dekadzie zyskał popularność wśród urlopowiczów w dużych miastach w Ameryce Północnej, Europie, Azji, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie.

Reklama

Nie było łatwo podjąć tę decyzję i chociaż obecna światowa pandemia wpłynęła na sprzedaż i produkcję, nie była czynnikiem decydującym - poinformowała Cai. W związku z zakończeniem produkcji firma zwolni 21 osób. Jak pisze AP, rewolucja transportowa, którą zapowiadał wynalazca Dean Kamen, nigdy nie wybuchła. Agencja przypomina, że niektóre miasta zakazały korzystania z pojazdów Segway PT, ponieważ uznano, że użytkownicy mogą łatwo stracić nad nimi kontrolę.

W 2017 roku Segway, kupiony w 2015 r. przez chińską firmę Ninebot, rozpoczął działalność w branży hulajnóg. W ubiegłym roku Segway PT stanowił mniej niż 1,5 proc. przychodów firmy.