Inne
Reklama

Linksys stworzył projekt nowych routerów w oparciu o badanie potrzeb klientów. Spośród ponad 160 zaprezentowanych wzorów, konsumenci wybrali stylowe, nowoczesne kształty, które dobrze komponują się z telewizorem LCD i zestawem kina domowego.

Inne

Przy tworzeniu nowych urządzeń sieciowych, projektanci Linksys wzięli pod uwagę sugestię klientów i na bazie popularnego modelu routera WRT54G przygotowali nową serię eleganckich urządzeń. Zaawansowane technologie pozwoliły zwiększyć wydajność i podnieść poziom zabezpieczeń. Aby zapewnić łatwą obsługę urządzenia, nowe routery wyposażono w specjalna aplikację instalacyjną o nazwie LELA (Linksys EasyLink Advisor).

Stylowy design, profesjonalne wnętrze

Szerokopasmowe routery Linksys łączą w sobie prędkość, styl i moc. Zaokrąglona, cienka obudowa, niespotykana dotąd na rynku urządzeń sieciowych, idealnie pasuje do nowoczesnych pomieszczeń biurowych jak i modnie urządzonych mieszkań. Routery posiadają wewnętrzne anteny, które zapewniają zasięg sygnału nawet w trudno dostępnych miejscach. Na zarzuty, że antena zamknięta w obudowie daje słabszy sygnał niż zewnętrzna, jest tylko jedna odpowiedź: Przypomnijcie sobie pierwsze telefony komórkowe i porównajcie z aktualnymi modelami...

2006 ----------------------------------------------> 2007 --------------------------------------> 2008

Inne

Większość routerów marki Linksys bazuje na technologii Wireless-N (draft), są idealnym rozwiązaniem dla aplikacji wykorzystujących strumieniowe przesyłanie wideo, gier sieciowych czy rozwiązań VoIP.

Inne

W przypadku tych modeli, należy zwrócić uwagę na wysoki poziom zabezpieczeń. Dzięki zaporze SPI pracujące w sieci komputery chronione są przed intruzami i atakami z Internetu. Nad bezpieczeństwem danych czuwa funkcja szyfrowania do 256 bitów oraz uwierzytelnianie i autoryzacja w standardzie WPA2. Możliwe jest też filtrowanie treści stron internetowych, czasowe blokowanie dostępu (filtr ToD), ograniczanie dostępu do sieci przez przypisywanie adresów MAC i IP, czy filtrowanie apletów Java, formantów ActiveX, ustawień proxy oraz plików cookie.

Prosta obsługa i instalacja

Do routerów Linksys dołączane jest polskojęzyczne oprogramowanie LELA (Linksys EasyLink Advisor), które rewolucjonizuje proces zarządzania siecią w domu i biurze.

Oprogramowanie stworzono specjalnie z myślą o osobach, które na co dzień nie mają styczności z technologią IT. Aplikacja pełni rolę przewodnika obsługi sieci bezprzewodowej. Z jej pomocą można m.in.: konfigurować działające w sieci drukarki, kamery IP i inne urządzenia, kontrolować prędkość połączeń i optymalizować ich działanie w sieci.

Oprogramowanie LELA wspomaga również zarządzanie bezpieczeństwem pracy w sieci - na bieżąco sprawdza dostępne aktualizacje wszystkich produktów Linksys, skanuje otoczenie sieciowe w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach oraz sugeruje rozwiązania problemów. LELA to również graficzny schemat sieci domowej wraz z wszystkimi podłączonymi urządzeniami.

Reklama
Inne

Ceny oraz dostępność

Ceny urządzeń Linksys są przystępne, radzimy sprawdzić w dobrych sklepach komputerowych oraz salonach firmowych firm: H&B , (www.handb.pl), Komputronik S.A. (www.komputronik.pl), Merlin.pl , PClink.pl oraz Vobis S.A. (www.vobis.pl).