Podczas konferencji przedstawiciele vivo przedstawili pierwszą gamę smartfonów i urządzeń, które będą dostępne na europejskich rynkach. Wśród nich wyróżnia się smartfon vivo X51 5G, który może się pochwalić główną kamerą z wbudowanym gimbalem, czyli innowacyjnym mechanizmem stabilizacji obrazu, który umożliwia realizację bardzo wyraźnych zdjęć i filmów wideo również w ruchu czy przy słabym oświetleniu, gdy jakość obrazu zależy od stabilności kamery.

Reklama

Firma przedstawiła również szereg urządzeń ze średniej półki z serii Y (Y70, Y20 i Y11).

Ceny i dostępność

Model vivo X51 5G pojawi się w Polsce 03.11, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 2999 zł. Sugerowaną cenę detaliczną modelu Y70 ustalono na 1099 zł, zaś modelu Y20s na 799 zł. Oba również wejdą do sprzedaży 03.11. Nieco później (w połowie listopada) na rynku pojawi się smartfon Y11s w sugerowanej cenie detalicznej 599 zł. Za słuchawki vivo TWS Earphone Neo, które także pojawią się w Polsce 03.11, trzeba będzie zapłacić 499 zł. Z kolei sportowa wersja vivo Wireless Sport Earphone będzie kosztowała 299 zł.

vivo / Materiały prasowe
Reklama

Marka smartfonów vivo powstała w 2011 r. na bazie bogatych doświadczeń, jakie założona w 1995 r. spółka zdobyła w obszarze produkcji telefonów stacjonarnych i feature phonów. Obecnie vivo zajmuje drugie miejsce na chińskim rynku smartfonów, jest drugim pod względem wielkości dostawcą w Indiach oraz liderem rynku w Indonezji. vivo działa na ponad 30 rynkach, a udział firmy w rynku globalnym wynosi 9 proc. Zajmuje też mocną trzecią pozycję na rynku smartfonów 5G z udziałem rynkowym na poziomie 12,9 proc.