Rekomendowana cena detaliczna Huawei Mate 40 Pro to 5399 PLN. Smartfon będzie dostępny w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym. Przedsprzedaż w zestawie z Huawei Freebuds Pro potrwa od południa 23 października do 11 listopada. Regularna sprzedaż ruszy 12 listopada.

Reklama

Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ to najnowsze flagowce marki z pierwszym i jedynym na świecie procesorem 5G wykonanym w 5 nm procesie technologicznym. Zastosowano w nich aparaty fotograficzne, w tym główny system obiektywów Ultra Vision Cine Camera w kształcie pierścienia, opracowane z myślą o tworzeniu ultraszerokokątnych filmów 4K i zdjęć – zarówno z tylnego, jak i przedniego obiektywu. Podwójny teleobiektyw w Mate 40 Pro+ umożliwia wykonanie zdjęć i wideo ze 100-krotnym zbliżeniem cyfrowym.

W Mate 40 Pro zastosowano praktycznie bezramkowy ekran OLED o przekątnej 6,76” z 90 Hz odświeżaniem. Smartfon dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz srebrnym. Natomiast Mate 40 Pro+ w ceramicznym białym i ceramicznym czarnym.

Huawei Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ / dziennik.pl

Sercem Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ jest nowy, procesor Kirin 9000 5G z maksymalną częstotliwością taktowania 3,13 Ghz, wykonany w 5 nm procesie technologicznym, który zapewnia jeszcze wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią generacją serii Mate. W nowych smartfonach zastosowano też najpotężniejszy w historii smartfonów Huawei procesor graficzny – jest to 24-rdzeniowy Mali-G78 GPU.

Reklama

Mate 40 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4400 mAh. Telefony można bardzo szybko naładować przewodowo dzięki technologii Huawei SuperCharge 66W. Smartfony obsługują też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego Huawei SuperCharge o wartości 50W. Urządzenia można odblokować poprzez funkcję 3D Face Unlock.

Oba smartfony zostały wyposażone w nowy system aparatów fotograficznych Ultra Vision Cine Camera, opracowany we współpracy z Leica. Na razie nie wiadomo kiedy smartfony będa dostępne w Polsce i ile będą kosztować.

Firma pokazała też dziś: Huawei FreeBuds Studio – pierwsze nauszne słuchawki marki z dynamiczną redukcją szumów; inteligentne okulary nowej generacji Huawei x Gentle Monster Eyewear II; Huawei Sound – nowy głośnik Premium oraz smartwatch Huawei Watch GT 2 Pro w wersji Porsche Design.