Firma Linksys® - oddział Cisco - prezentuje bezprzewodowy router WRT54G2 Wireless-G, stworzony z myślą o osobach, które nie mają na codzień styczności z komputerami. WRT54G2 zapewnia bezprzewodowy dostęp do internetu w obrębie całego domu. Łączy ze sobą wszystkie urządzenia komputerowe, dzięki czemu domownicy mogą swobodnie dzielić się plikami, korzystać na odległość z drukarek, telefonu IP czy kamer internetowych.

Reklama

Łatwa instalacja i obsługa

Dzięki oferowanemu wraz routerem oprogramowaniu o nazwie LELA założenie i obsługa sieci nie wymagają żadnej specjalnej wiedzy technicznej. Podłączenie routera składa się

z dwóch etapów. Najpierw instalujemy na komputerze aplikację LELA zawartą na płycie. Następnie program ten krok po kroku, przyjaznym językiem, przeprowadzi nas przez instalację routera. LELA samodzielnie ustanawia bezprzewodową łączność pomiędzy domowymi urządzeniami, które mają znaleźć się w sieci (drukarka, telefon, kamera, itp.). Dzięki temu nie trzeba wpisywać ręcznie skomplikowanych danych. Podłączenie do sieci innych komputerów jest kwestią kilku kliknięć.

Możliwości LELA nie ograniczają się do pomocy w konfiguracji domowego internetu. LELA dba także o stabilność pracy w sieci – nadzoruje podłączone urządzenia, powiadamia błędach i doradza, jak je rozwiązać. Jeżeli użytkownik nie może poradzić sobie z problemem, LELA umożliwia zdalne zalogowanie się do domowego komputera specjalisty ds. pomocy technicznej.

Modny design

Router WRT54G2 Wireless-G łączy w sobie funkcjonalność oraz ciekawe wzornictwo. Urządzenie wyróżnia się elegancką, minimalistyczną obudową w kolorze czarnej perły. Pracę nad nowym wyglądem routera podsumowuje Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce: „Dziś coraz większą rolę odgrywa wygląd produktu. Telewizory, odtwarzacze mp3, a nawet kuchenki mikrofalowe przybierają bardzo wyszukane kształty. Zadaliśmy sobie pytanie - czemu router nie może pełnić funkcji ozdobnych? Poprosiliśmy naszych klientów, aby wybrali kształt i kolor kojarzony z nowoczesną elegancją, jak również wysoką wydajnością i dużym zasięgiem. Postawiliśmy więc na kolor czarny, który jest ponadczasowy i uniwersalny oraz na opływową obudowę i brak elementów dekoracyjnych. Dzięki temu, nasz router jako nieliczny na rynku przyciąga uwagę nie tylko swoimi możliwościami, lecz również wyglądem.”

Ceny oraz dostępność

Router WRT54G2 będzie dostępny na początku sierpnia bieżącego roku u autoryzowanych dystrybutorów, sprzedawców oraz w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 150 zł brutto.

Zdjęcia produktów w wybranej rozdzielczości znajdują się tutaj.

Informacje o Linksys

Firma Linksys, oddział Cisco (NASDAQ: CSCO) istnieje od 1988 r. To światowy lider rozwiązań VoIP, sieci bezprzewodowych i ethernetowych dla użytkowników domowych

oraz małych i średnich firm. Produkty Linksys cechuje najwyższa jakość, prostota obsługi oraz łatwa współpraca z urządzeniami i aplikacjami innych producentów. Więcej informacji na temat produktów Linksys: http://www-pl.linksys.com .

p

Kontakty dla mediów:

Reklama

Barbara Ossowska
Tel. +48 502 151 193
barbara.ossowska@firstpr.pl

Mélodie Testelin, Linksys
Phone: +33 15804 3102
mtesteli@cisco.com

Investor relations
Marisa Ross, Cisco
Phone: +1408 527-9830
mariross@cisco.com


Analyst Relations
Lisa Soto, Linksys
Phone: +1 949 823 4778
lisoto@cisco.com