W 2021 roku sztuka z rozmachem wkracza na salony, a 47. Aukcja Nowej Sztuki, która odbyła się 15 stycznia w Domu Aukcyjnym Art in House bez wątpienia zostanie zapamiętana, jako jedna z tych najlepszych. Aukcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników sztuki – w licytacji zdalnej brało udział około 1000 osób. Duże wrażanie na odbiorcach zrobił duet: obraz Wojtka Brewki oraz telewizor Samsung The Frame z wyświetlaną cyfrową wersją tego dzieła, który można było na żywo zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej. To połączenie sztuki i technologii wzbudziło emocje, co dało się zauważyć podczas licytacji.

Reklama

Najwyżej wylicytowaną pracą została “Maskarada” Sabiny Marii Grzyb, sprzedana za 44 840 zł (z opłatą aukcyjną). Drugi znakomity wynik osiągnął obraz Wojtka Brewki pt. “Night Cruising”, wylicytowany za 41 300 zł (z opłatą aukcyjną) – szczęśliwy nabywca otrzymał również telewizor Samsung The Frame z cyfrową wersją dzieła. Podium zamyka akwarela “Marlena w Monte Carlo” Tomasza Kosteckiego, osiągając cenę końcową na poziomie ponad 33 000 złotych.

Ta aukcja utwierdziła nas w przekonaniu, że apetyt na sztukę ciągle rośnie. Przekonaliśmy się także, że otwarcie sztuki na technologię to dobry kierunek, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy dostęp do kultury wciąż jest ograniczony. Dzięki współpracy z firmą Samsung i włączeniu telewizora The Frame do aukcji mogliśmy zaproponować naszym klientom coś zupełnie nowego i zainspirować ich. Jestem pewna, że to technologiczne dzieło sztuki zagości w wielu polskich domach – komentuje Anita Wolszczak-Karasiewicz z Domu Aukcyjnego Art in House.

The Frame to nie tylko telewizor

Reklama

The Frame to coś więcej niż ładnie oprawiony telewizor. Tryb Sztuka, za naciśnięciem przycisku, przeobrazi ekran w prawdziwe dzieło sztuki. Do wyboru mamy standardową kolekcję obrazów, ale z powodzeniem możemy wykorzystać także swoje zdjęcia. Portret z ostatnich wakacji w Paryżu zobaczysz w nowej odsłonie, dzięki specjalnym filtrom, takim jak pastele czy szkic, które nadadzą mu artystycznego wykończenia.

Z myślą o miłośnikach sztuki powstał także Art Store, czyli internetowy sklep , gdzie dostępnych jest już ponad 1200 dzieł, pochodzących z najlepszych światowych galerii i muzeów. Znajdziemy tu prace ponad 500 artystów, w tym obrazy Cezanne’a, Rubensa, Moneta, Boscha, Klimta, Van Gogha czy Davida Alana Harveya. W sklepie można nabyć pojedyncze dzieło lub korzystać bez ograniczeń w ramach miesięcznego abonamentu. Dostęp do sztuki nigdy nie był łatwiejszy.

Reklama

Telewizor oprawiony jak obraz

Czym byłby obraz bez odpowiedniej oprawy? Unikatowy Design Ramy Obrazu to znak rozpoznawczy telewizora The Frame. Dzięki wymiennym ramkom (do zakupienia osobno), które dostępne są w czterech kolorach – czarnym, białym, jasnego drewna oraz ciemnego drewna – ekran będzie świetnie prezentował się pośród domowej kolekcji sztuki i dopasuje się do stylu wnętrza. Podobnie, jak obrazy w galerii, The Frame można wyeksponować płasko przy samej ścianie za pomocą dostarczonego w zestawie wieszaka. Jeśli jednak ten telewizor ma być centralnym elementem wnętrza, w osiągnięciu efektu „WOW” pomoże stojak Studio, który wygląda jak minimalistyczna sztaluga. Warto podkreślić, że niezależnie od sposobu montażu –-dzięki połączeniu Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem - pozbywamy się nieestetycznej plątaniny kabli.

The Frame to także świetny telewizor

A gdy zapragniemy rozrywki, The Frame powróci do swej pierwotnej roli – telewizora. Jakość obrazu, odwzorowanie szczegółów i kolorów to zasługa technologii Quantum Dot ze 100 proc. natężeniem kolorów, którą znamy z telewizorów QLED. The Frame ma do zaoferowania wszystko, co najlepsze w telewizorach Samsung, czyli intuicyjną obsługę i bogatą ofertę aplikacji VOD czy minimalistycznego pilota, który ułatwia codzienne użytkowanie. Jest tu także szereg rozwiązań technologicznych, które powstały z myślą o odpowiedniej prezentacji sztuki. Wśród nich czujnik światła, który wykrywa światło otoczenia i automatycznie balansuje jasność oraz barwę ekranu. Wszystko po to, aby obraz wyglądał naturalnie

Jak wziąć udział w akcji?

W poniedziałek 11 stycznia 2021 roku w Domu Aukcyjnym Art in House (al. Jerozolimskie 107, Warszawa) otwarta zostanie wystawa przedaukcyjna. Prace można będzie oglądać w godzinach 9:00 – 18:00 w dniu aukcji. Z kolei licytacja odbędzie się w piątek 15 stycznia o godz. 19:30. Organizator przewidział także opcje licytacji zdalnej: online (za pośrednictwem popularnych platform), telefonicznie lub poprzez zlecenie z limitem. Katalog, instrukcja licytacji oraz regulamin dostępne są na stronie https://artinhouse.pl/pl/aukcja.