- powiedział gazecie Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierownik Komunikacji Zewnętrznej w Ringier Axel Springer Polska. Jak podkreśla, RASP jest wciąż otwarty na propozycje dotyczące marki Nasza Klasa.
Zamknięcie Naszej Klasy
Najważniejszym dla użytkowników elementem zamknięcia Naszej Klasy będzie jednak proces przetwarzania danych osobowych użytkowników. Jeszcze w 2020 r. na portalu zarejestrowanych było ponad milion osób. Zapewne część z nich wraz z decyzją o zamknięciu serwisu zdecydowała się swoje konta usunąć.
Reszta użytkowników nie będzie musiała tego robić – ich danymi zajmie się administrator. Jak informował RASP, po zamknięciu Naszej Klasy zostaną usunięte dane ze wszystkich kont, jako że ich dalsze przetwarzanie będzie bezpodstawne. Wydawca podkreśla jednak, iż proces ten może potrwać nawet kilka miesięcy. – wyjaśnia Skrzypek-Makowska.
- zwraca uwagę dziennik.
"Rz" pisze również, że administrator uruchomił specjalną procedurę umożliwiającą ubieganie się o zwrot środków, jeśli nie mogły zostać w pełni wykorzystane przed terminem zamknięcia portalu. Osoby z Naszej Klasy mogły ubiegać się o wypłaty przez ostatnie dwa miesiące.