Niematerialne dolary, zwane linden dolarami, przypadną rezydentowi gry, czyli osobie, która posiada konto w Second Life. Musi ona wymyśleć coś, co "zmieni sposób, w jaki ludzie w rzeczywistym świecie pracują, porozumiewają się lub uczą".

Reklama

Organizatorzy oczekują kalejdoskopu najróżniejszych projektów. "Spodziewamy się, że swoje propozycje przyślą ludzie, którzy zajmują się ochroną zdrowia, moderatorzy ruchów społecznych, naukowcy prowadzący badania psychologiczne, dyplomaci lub architekci" - mówi Everett Harper z Linden Lab. Ważne jest, by wykazać, że projekt ma faktycznie wpływ na ludzkie życie.

"Nagroda ma być wskazówką dla osób, które bardzo mało wiedzą o Second Life, albo ich wiedza jest wybiórcza" - dodaje Harper. "Chodzi o to, by osoby takie przekonały się, że Second Life to nie tylko interesująca ciekawostka, ale coś, co wiąże się z ich codziennym życiem" - mówi.

Miłośnicy Second Life'u mogą przesyłać swoje projekty do 15 stycznia 2009 roku. Zostaną one ocenione przez pracowników Linden Lab oraz rezydentów Second Life'u. Zdobywcę nagrody poznamy w ostatnim dniu kwietnia 2009 roku.