"Piszemy, by zachęcić Meta do podjęcia kroków mających zachować i zarchiwizować treści udostępniane na platformach, które potencjalnie mogłyby być wykorzystane jako dowody rosyjskich zbrodni" - napisano w cytowanym przez NBC liście przesłanym do prezesa Meta Marka Zuckerberga.

Reklama

Dodano, że parlamentarzyści kierują swoją prośbę w momencie "gdy rząd USA i zajmujące się prawami człowieka instytucje międzynarodowe badają rosyjskie zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości i inne okrucieństwa, do których dochodzi na Ukrainie".

Apel podpisało czworo zasiadających w Izbie Reprezentantów przedstawicieli Partii Demokratycznej. Przewodnicząca komisji ds. nadzoru Carolyn Maloney, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Gregory Meeks, przewodniczący podkomisji ds. bezpieczeństwa narodowego Stephen Lynch i przewodniczący podkomisji ds. Europy, energii, środowiska i cybersfery William Keating.

Pismo przewodniczących komisji nie jest prawnie wiążące, ale w przeszłości koncerny technologiczne stosowały się do tego typu wezwań - zaznacza NBC.

Reklama