Concept-car. a raczej concept-wózek powstał w studiu designerskim firmy Radio Flyer, zajmującej się produkcją spacerówek i innego rodzaju „wozideł" dla niemowlaków.

Reklama

Wózek Cloud 9 jest przeznaczony dla dwóch małych pasażerów. Wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa wyprofilowane foteliki są ustawione tak, by maluchy mogły na siebie patrzeć i móc wygodnie prowadzić konwersacje o grzechotkach, słoiczkach i pluszakach. Jak wcześniej wspomniano, twórcy wózka zainstalowali w nim odtwarzacz mp3 oraz zestaw głośniczków. Obok podłokietników umieszczono z kolei stojaki na butelki, podgrzewające lub chłodzące napoje.

Oczywiście twórcy luksusowej spacerówki pomyśleli też o osobach, które będą ją pchać po parkowych alejkach. By mieć kontrolę nad spacerem, pojazd wyposażono w prędkościomierz, drogomierz pokazujący przebyty dystans oraz mini stację pogodową (by w porę uciec przed deszczem).

- Podeszliśmy do tego produktu tak, jak designerzy z firm motoryzacyjnych podchodzą do projektowania concept-carów - wyjaśnia Mark Johnson, jeden z managerów Radio Flyer.

Co ciekawe, nie est wykluczone, że Cloud 9 trafi ostatecznie do sklepów z dziecięcymi akcesoriami. Jego cena miałaby wynosić ok 1000 dol. No ale czego się nie robi dla dzieci.