Zastosowany w nowym F50 dodatkowy procesor Toshiba Quad Core HD bazuje na architekturze Cell, znanej m.in. z konsoli PlayStation 3. Układ Quad Core HD składa się z jednego rdzenia PowerPC oraz czterech jednostek RISC SIMD (SPE), które są odpowiedzialne za pracę obliczeniową.

Reklama

Drugi procesor w notebooku pozwala na płynną pracę z obrazami HD. Przy użyciu dostępnego oprogramowania Ulead DVD MovieFactory można np. edytować i przycinać materiały wideo w rozdzielczości HD, pracując z podglądem obrazu w formacie SD.

Quad Core HD pozwala także na sterowanie komputerem za pomocą gestów czy też rozpoznawanie i indeksowanie twarzy. Dzięki niej można np. tworzyć własne banki twarzy ulubionych aktorów i odtwarzać sceny, w których tylko oni występują. Tę funkcję będzie można wykorzystać, np. montując własny film z wakacji z jedną osobą w roli głównej.

Nowy notebook ma w środku procesor Intel Core 2 Duo T9550 z 4GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 8GB), dysk twardy o pojemności 720GB oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce 9600M GT z dedykowaną pamięcią 512MB. Komputer wyposażono także w cyfrowy i analogowy tuner telewizyjny. Obraz wyświetlany jest na 15-calowym ekranie w rozdzielczości 1280x800 pikseli.