Kolejny projekt Mety, pilotowany przez samego szefa koncernu Marka Zuckerberga, może ruszyć już we wrześniu. Chatboty, którym nadano tymczasem nazwę "persony", będą miały za zadanie służyć klientom poszczególnych platform jako kolejne wyszukiwarki, a z drugiej strony mają im dostarczyć nowej formy rozrywki w postaci konwersacji - pisze brytyjski dziennik, powołując się na osoby znające szczegóły tego projektu.

Reklama

Chatboty będą zbierać ogromne ilości danych

Meta chce też wykorzystać fascynację programami opartymi na językowym modelu sztucznej inteligencji, takimi jak uruchomiony w listopadzie 2022 roku ChatGPT firmy OpenAI, który - jak wynika z badania przeprowadzonego przez bank UBS - w styczniu stał się najszybciej rosnącą aplikacją w historii.

Ponadto chatboty będą mogły zbierać ogromne ilości danych na temat użytkowników platform należących do Mety, jak Facebook, Instagram, czy WhatsApp, co pozwoli kierować do nich lepiej dostosowane do ich zainteresowań treści i reklamy. Większość zysków koncernu, sięgających 117 mld dolarów rocznie, pochodzi z reklam.

Reklama