ound Blaster Wireless Music współpracuje z dowolnym oprogramowaniem i źródłami muzyki, między innymi z serwisami iTunes, Napster, Rhapsody, Pandora, Slacker, LastFM, YouTubei MySpace. Twórcy wykorzystali technologię bezprzewodową o częstotliwości 2,4GHz, przeznaczoną specjalnie do przesyłania dźwięku, dzięki czemu słuchacze nie odczują przerw i zakłóceń transmisji typowych dla systemów Bluetooth i Wi-Fi. Ponadto technologia ta nie wymaga sieci bezprzewodowej, w wyniku czego konfiguracja i obsługa systemu jest znacznie prostsza niż w systemach opartych na sieci Wi-Fi.

Reklama

Dzięki Sound Blaster Wireless Music głośniki mogą być ustawione w dowolnym miejscu w domu, a zamiana komputera Mac lub PC w bezprzewodowy sprzęt muzyczny zajmuje tylko kilka minut. Odtwarzacz o wielkości standardowego pendrive’a można podłączyć do gniazda USB w komputerze, a odbiornik Creative Wireless Receiver do dowolnych głośników.

Sound Blaster Wireless Music będzie dostępny na polski rynku od listopada 2009 r. Sugerowane ceny detaliczne to: Sound Blaster Wireless Music – 359 zł, Creative Wireless Receiver – 299 zł. Zestaw Sound Blaster Wireless Music + Wireless Receiver (combo) dostępny będzie w cenie 599 zł.