Programy pogodowe pokazują nie tylko to, co dzieje się za oknem. Możemy sprawdzić pogodę w dowolnym miejscu świata, sprawdzić prognozę na przyszłość, czy zobaczyć, co będzie działo się godzina po godzinie. A wszystko okraszone dużą dawką animacji. Aplikacje czerpią dane z oficjalnych stacji meteo, więc nie ma mowy o fałszywych informacjach.

Reklama

Jeśli chodzi o iOS, to polecić można trzy aplikacje - "The Weather Channel", "Accuweather" i "Weather Bug". Wszystkie są darmowe, choć w przypadku "WeatherBug" i "Accuweather", możemy zapłacić i pozbyć się reklam. Jeśli zaś chodzi o skuteczność prognoz i dokładność informacji, to "The Weather Channel" wydaje się najbardziej dokładny. Podobny zestaw mamy dostępny na Androidzie. Można jeszcze do niego dorzucić "One Weather", która jest jedną z najpiękniejszych aplikacji pogodowych.

Nawet na najmłodszym systemie operacyjnym, czyli Windows Phone 8, mamy dostępną odpowiednią liczbę aplikacji. Nie znajdziemy, co prawda jeszcze "Weather Bug", ale za to "Accuweather" i "The Weather Channel" są dostępne. Mamy też do dyspozycji własną pogodynkę Microsoft (choć jest ona najsłabsza z tych trzech) - wszystkie programy obsługują "żywe kafelki", to znaczy, że na ekranie głównym pokazują temperaturę, a także to, co dzieje się za oknem. W przypadku "Accuweather" możemy też podpiąć informacje o pogodzie do ekranu blokady.