Założenie jest proste – używając smartfona podczas aktywności sportowych zbieramy kilometry, które dzięki T-Mobile zostaną zamienione na wsparcie finansowe dla podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam. W zbieraniu kilometrów w tegorocznej akcji pomaga partner technologiczny - firma Sony, producent wodoodpornego smartfona Xperia Z2.

Reklama

Do akcji mogą dołączyć wszyscy posiadacze smartfonów, bez względu na sieć, do której należą. Liczy się zaangażowanie każdej osoby. Będąc aktywnym, pomagamy dzieciom niepełnosprawnym ruchowo, które pomimo ograniczeń chcą powrócić do aktywnego życia.

Wystarczy pobrać darmową aplikację Endomondo Sports Tracker, wybrać jedną z aktywności podlegających pod akcję - wędrowanie, chodzenie, fitness walking, bieganie, jazda na rowerze, kolarstwo, kolarstwo górskie, jazda na rolkach lub na wózku inwalidzkim i rozpocząć zbieranie kilometrów!

Rozwiązanie to działa na wszystkich smartfonach z systemami Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry 10. Aplikację należy uruchamiać zawsze podczas aktywności fizycznej, dzięki czemu program zliczy przebyty dystans i doda go do całkowitej puli kilometrów pokonanych przez uczestników akcji. Warunkiem koniecznym do prawidłowego działania aplikacji jest włączony odbiornik GPS w telefonie - tylko w ten sposób możliwe jest zmierzenie przebytego dystansu.

- Dzięki technologii mobilnej możliwe jest połączenie wysiłku wielu osób i wspólne osiągnięcie celu - wsparcie podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam. To co istotne w naszej akcji, to fakt, że nie trzeba uprawiać wyczynowo sportu aby pomagać. Tutaj każdy kilometr ma znaczenie. Za sukcesem pierwszej edycji akcji stało 250 tysięcy osób! Mamy nadzieję, że w tym roku liczba aktywnie pomagających osób wzrośnie! Liczymy na każdego! - mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej.

Reklama

- Dla Sony najważniejsze jest 'kando' czyli dosłownie tłumacząc ‘poruszanie ludzi emocjonalnie'. To jest nasz cel - nie sama innowacja technologiczna, ale właśnie wywołanie pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzach klientów. Dlatego chętnie uczestniczymy w akcji ‘Pomoc Mierzona Kilometrami’ z T-Mobile - dodaje Agnieszka Jaśkiewicz, Head of Marketing Poland, Sony Mobile Communications.

Akcja Pomoc Mierzona Kilometrami potrwa od 14 czerwca do 28 września 2014 roku. Całość podzielona będzie na 8 dwutygodniowych etapów, w ramach których obędzie się seria eventów wspierających. Każdy z etapów to nowe wyzwanie tj. liczba kilometrów, jaką w ustalonym czasie powinni pokonać uczestnicy akcji oraz kwota zostanie przekazana na Fundację TVN Nie jesteś sam za sprostanie wyzwaniom. Pierwsze zadanie dla uczestników to 10 milionów kilometrów do pokonania w 2 tygodnie, za które do puli trafi 30.000 tysięcy złotych. Kolejne etapy projektu będzie można śledzić na stronie internetowej akcji www.kilometrami.pl na www.facebook.com/PomocMierzonaKilometrami oraz na antenie TVN w programach Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje.