1) Zaktualizuj aplikacje i system. Nowsze wersje programów i systemu operacyjnego zwykle działają szybciej i sprawniej. Dlatego nie warto czekać - jeśli tylko producenci oferują możliwość zainstalowania aktualizacji, od razu trzeba to zrobić.
2) "Zabij" zbędne procesy. W ustawieniach telefonu, w menu "aplikacje", sprawdź, które programy działają w tle i które nie są ci potrzebne. Te, któe tylko "zaśmiecają" system od razu warto zatrzymać.
3) Nie przeładuj ekranu startowego widżetami i animowanymi tapetami. Wszystkie te funkcje zużywają moc procesora.
4) Odinstaluj niepotrzebne programy. Pamięć telefonu działa tak, jak dyski SSD w pecetach - im więcej miejsca zajęto, tym wolniej działa. Dlatego nie ma potrzeby instalować 30 gigabajtów muzyki, której nie będziemy słuchać, czy też aplikacji, których nie wykorzystujemy.
5) Co jakiś czas warto włączyć i wyłączyć telefon, zabijając w ten sposób niepotrzebne procesy.
6) Zainstaluj aplikację antywirusową, która sprawdzi, czy na telefonie nie ma złośliwego oprogramowania
Komentarze (5)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszePo co włączać telefon, aby go zaraz wyłączyć? Smartfon służy raczej do użytkowania, a nie noszenia i w celu odświeżenia jego pamięci ja bym raczej co jakiś czas go wyłączał i po chwili ponownie włączał.
To tylko przykłady na to, że raczej durne są te porady.
KAPITALISTOM, ŻEBY NAPCHAĆ SOBIE KIESZENIE FORSĄ !
NIEWIELE TO MOŻE, WKURZA CIĄGŁYMI NIECIĄGŁOŚCIAMI / INACZEJ BY WOGÓLE NIE DZIAŁAŁO / ALE TRENDY POWIEDZIAŁO, ŻE TO TRENDY I ŁAŻĄ LUDZISKA Z TYMI GRZMOTAMI JAK KIEDYŚ W ERZE PRZENOŚNYCH RADIOODBIORNIKÓW .